Giant

Colliers zarządcą Okrąglaka i Kwadraciaka

Biurowiec Okrąglak w Poznaniu
Kwadraciak w Poznaniu
Firma Colliers International została zarządcą dwóch poznańskich nieruchomości biurowych - Okrąglaka i Kwadraciaka.

Biurowce Okrąglak i Kwadraciak należą do firmy Immobel, która je gruntownie zmodernizowała i oddała do użytku w 2012 roku. Obecnie oferują powierzchnie klasy A. Colliers International, doradca działający na rynku nieruchomości komercyjnych, wygrał przetarg na zarządzanie obydwoma budynkami.

Okrąglak jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Mielżyńskiego i 27 Grudnia, w centrum miasta. Na dziewięciu piętrach oferuje 7 000 mkw. powierzchni, z czego biura zajmują 6 000 mkw. Wyróżnia się walcowatym kształtem i architektura nawiązującą do tradycji modernizmu. Okrąglak został zaprojektowany przez Marka Leykam'a i od początku swego istnienia, czyli od 1955 roku, wzbudzał liczne kontrowersje. W 2005 roku obiekt zdobył nagrodę Złotego Quadro w kategorii „Najlepszy poznański budynek półwiecza 1955-2005”.

Kwadraciak zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Okrąglaka. Najemcom oferuje 930 mkw. powierzchni, z czego powierzchnia biurowa odpowiada za 750 mkw. Oba budynki połączone są ze sobą nadziemną kładką.

Dział Zarządzania Nieruchomościami Colliers International dynamicznie się rozwija, nie tylko w Polsce. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej zarządzamy ponad 1 milionem m2 powierzchni nieruchomości komercyjnych, a liczba ta sukcesywnie rośnie – komentuje Marzena Ciurzyńska, Dyrektor działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz