Porto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoCity Space logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Colliers zarządcą Okrąglaka i Kwadraciaka

Biurowiec Okrąglak w Poznaniu
Kwadraciak w Poznaniu
Firma Colliers International została zarządcą dwóch poznańskich nieruchomości biurowych - Okrąglaka i Kwadraciaka.

Biurowce Okrąglak i Kwadraciak należą do firmy Immobel, która je gruntownie zmodernizowała i oddała do użytku w 2012 roku. Obecnie oferują powierzchnie klasy A. Colliers International, doradca działający na rynku nieruchomości komercyjnych, wygrał przetarg na zarządzanie obydwoma budynkami.

Okrąglak jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu. Znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Mielżyńskiego i 27 Grudnia, w centrum miasta. Na dziewięciu piętrach oferuje 7 000 mkw. powierzchni, z czego biura zajmują 6 000 mkw. Wyróżnia się walcowatym kształtem i architektura nawiązującą do tradycji modernizmu. Okrąglak został zaprojektowany przez Marka Leykam'a i od początku swego istnienia, czyli od 1955 roku, wzbudzał liczne kontrowersje. W 2005 roku obiekt zdobył nagrodę Złotego Quadro w kategorii „Najlepszy poznański budynek półwiecza 1955-2005”.

Kwadraciak zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Okrąglaka. Najemcom oferuje 930 mkw. powierzchni, z czego powierzchnia biurowa odpowiada za 750 mkw. Oba budynki połączone są ze sobą nadziemną kładką.

Dział Zarządzania Nieruchomościami Colliers International dynamicznie się rozwija, nie tylko w Polsce. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej zarządzamy ponad 1 milionem m2 powierzchni nieruchomości komercyjnych, a liczba ta sukcesywnie rośnie – komentuje Marzena Ciurzyńska, Dyrektor działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra