PGE Narodowy

IBM rozwija się w Katowicach

IBM ulokuje w Katowicach swoje nowe Centrum Dostarczania Usług. Firma planuje współpracę z instytucjami edukacyjnymi.

Firma IBM rozszerza działalność w Polsce. Planuje otworzyć w Katowicach nowe Centrum Dostarcza Usług (Delivery Center).

Wybór miasta Katowice na lokalizację nowego centrum IBM, pokazuje ciągłe zaangażowanie naszej firmy w Polsce. Nowe centrum umożliwi nam nie tylko świadczenie zaawansowanych usług dla naszych klientów, ale przyczyni się również do zwiększenia rozwoju gospodarczego i kompetencji potrzebnych w całym regionieKatowice i region śląski oferują utalentowane zasoby rynku pracy, mocne zaplecze akademickie, oraz przyjazne otoczenie biznesu, co jest niezbędne dla naszego rozwoju  - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Dodatkowo firma współpracować będzie z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi nad wspieraniem rozwoju talentów i profesjonalnych kompetencji. Firma pracować będzie z  Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim (UŚ), Uniwersytetem Ekonomicznym (UE) oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową (GWSH) w ramach programu praktyk studenckich.

Współpracowaliśmy z IBM już wcześniej, m.in. przy okazji różnych programów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak na przykład: IBM Executive Service Corps. Rozwój firmy IBM w Katowicach jest dla nas wszystkich wielkim wydarzeniem. Niezmiernie cieszymy się z faktu, iż decyzja o wyborze Katowic na ulokowanie nowego Centrum Usług już zapadła - komentuje Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice.

Nowa placówka IBM ma być częścią sieci strategicznych ośrodków firmy, które oferują szeroki zakres usług IT, w tym m.in. zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, ochronę i bezpieczeństwo systemów, a także usługi dla klientów końcowych. Centrum Dostarczania Usług w Katowicach ma rozpocząć działalność operacyjną w sierpniu 2013 roku.

Odkąd otworzyliśmy w 2009 roku Centrum IBM we Wrocławiu, zakres i zasięg naszej oferty usługowej znacznie się powiększył. Centrum w Katowicach będzie zbudowane zgodnie ze standardami globalnymi IBM, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług - podkreślił Stef Stangret, Dyrektor Centrum Dostarczania Usług IBM we Wrocławiu.

Polska to kraj świetnie wykwalifikowanych i wykształconych ludzi. Cieszę się, że ten kapitał został doceniony po raz kolejny przez IBM. Kolejna inwestycja w Polsce dowodzi, że firma IBM czuje się u nas dobrze i że Polska oferuje znakomite warunki do prowadzenia biznesu – zauważa Sławomir Majman, prezes PAIiIZ.


0.0
Tagi: Katowice
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Kamila :
Dokładnie, to międzynarodowa firma, w której wiele osób w Polsce znalazło pracę. Nie wiem czy wiecie, ale mają świetne propozycje dla młodych ludzi, studentów i absolwentów. Oferują liczne staże i praktyki zawodowe w międzynarodowym środowisku. Teraz szansa dla Katowic...
5 czerwca 2013 15:56
pk. :
Super! mam nadzieję, że będzie to miało przełożenie na nowe miejsca pracy
5 czerwca 2013 11:57
mantra