Festiwale w Centrum Kongresowym BiznesHUB

Biurowiec MediaHUB
Biurowiec MediaHUB
W Centrum Kongresowym BiznesHUB w Łodzi, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, odbędą się dwa festiwale – Fotofestiwal oraz Festiwal Dobrego Smaku.

Przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi mieści się Centrum Kongresowe BiznesHUB (BHCC). Jeszcze przed oficjalnym otwarciem obiektów odbędą się tutaj dwa spośród największych łódzkich festiwali – Fotofestiwal oraz Festiwal Dobrego Smaku.

Centrum Kongresowe jest wynikiem połączenia pierwszego w Polsce hotelu DoubleTree by Hilton z dawnymi halami łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. W sąsiedztwie BHCC znajduje się biurowiec MediaHUB, oferujący 4 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej, dostosowanej specjalnie pod potrzeby firm z branży informatycznej.

BHCC oferuje ponad 4 500 mkw. powierzchni kongresowo-wystawienniczych. W BiznesHUB można zorganizować zarówno kongres, dużą konferencję czy choćby event firmowy, połączony z wieczorną imprezą – mówi Dominik Heftowicz z Grupy TOYA, inwestora BHCC.  Największa z dostępnych hal może pomieścić 1 000 osób.

Warto zwrócić uwagę na filmowy charakter lokalizacji. Elewację hotelu zdobi kadr z Zakazanych Piosenek, czyli pierwszego powojennego filmu nakręconego w Łodzi. W lobby znajduje się wiele filmowych detali, natomiast jego centralną część stanowią schody, których projekt został zainspirowany słynnymi „kręconymi” schodami dawnej Filmówki. Wejścia do pokoi w hotelu obramowane są motywami z 28 polskich filmów, powstałych w Łodzi. W ramach budynku mieści się również Kino 3D Wytwórnia.

Kompleks ma zostać otwarty na przełomie czerwca i lipca 2013 roku. Przed tym wydarzeniem na terenie kompleksu odbędą się dwa łódzkie festiwale. Na ich miejsce wybrano klub koncertowy Wytwórnia.

Fotofestiwal to duże międzynarodowe wydarzenie artystyczne. Cieszymy się, że część naszej imprezy odbędzie się w halach BiznesHUB. To dobre miejsce dla wydarzeń kulturalnych. Jest wielofunkcyjne, może służyć nie tylko kulturze, ale i biznesowi. W Wytwórni od lat organizowane są wydarzenia muzyczne, to w końcu miejsce mocno związane z filmowością. Teraz powstaje hotel i miejsce spotkań, czyli ogniwa, których brakowało – mówi Krzysztof Candrowicz, szef Fotofestiwalu.

Przy Łąkowej 29 odbędzie się również Festiwal Dobrego Smaku. Nasza impreza odbywa się już po raz dziesiąty. Prócz standardowej formuły, w której łodzianie będą mogli odwiedzać i oceniać łódzkie restauracje, zorganizowaliśmy także Kino oraz Szkołę Dobrego Smaku. Między innymi te części festiwalu odbędą się w BiznesHUB. Bardzo dobrze, że powstaje takie miejsce. Brakowało nam w Łodzi centrum dla festiwali i wydarzeń kulturalno–biznesowych – mówi Barbara Sokołowska–Urbańczyk, pomysłodawca i organizator festiwalu.

W kolejnych miesiąc w BHCC odbędzie się również zgrupowanie modelek ogólnopolskiego finału The Look of the Year, część festiwalu Łódź Art Design oraz zjazd Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.


0.0
Tagi: MediaHUB TOYA
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
staszek :
Podoba mi się połączenie filmowych elementów z nowoczesnym kompleksem. Dobrze, że nie zapomniano o Wytwórni. Już nie mogę się doczekać, aż będzie oficjalne otwarcie, ciekawi mnie ten projekt. Na pewno wybiorę się wcześniej na Fotofestiwal, zobaczyć jak to wszystko wygląda.
7 czerwca 2013 10:03