EKO Rumuński SkyTower już ukończony

Najwyższy budynek w Rumunii - SkyTower
Biurowiec ma 137 metrów
Raiffeisen Evolution zakończył budowę 137-metrowego biurowca SkyTower, najwyższego budynku w Rumunii.

Dwa lata trwała budowa najwyższego budynku w Rumunii – SkyTower. Wiedeński deweloper Raiffeisen Evolution ukończył budowę zarówno tego obiektu, jak i przyległego budynku biurowego FCC Office. Gerald Beck, Managing Director w Raiffeisen Evolution, przyznaje, iż inwestycja stanęła pod znakiem zapytania w 2008 roku, kiedy budowa została zatrzymana z powodu zmian na rynku. Jesienią 2010 roku została wznowiona, a obecnie deweloper oddał obiekt do użytku.

Pod koniec 2011 roku Raiffeisen Evolution ogłosiło sprzedaż obu budynków – SkyTower oraz FCC Office – firmie Raiffeisen Property Holding International (RPHI). Od tego momentu poprzedni właściciel stał się generalnym wykonawcą.

Rumuński Raiffeisen Bank S.A. zajmie piętra od drugiego do siódmego w SkyTower oraz cały biurowiec FCC Office. W obiekcie znajdzie się główna siedziba firmy oraz większość pracowników. Reszta pięter w wieżowcu zostanie przez RPHI wynajęta. Trwają już rozmowy z międzynarodowymi firmami zainteresowanymi powierzchniami w biurowcu. Na parterze zostanie otwarta kawiarnia, natomiast na najwyższych dwóch piętrach zlokalizowana zostanie restauracja oraz SkyBar. SkyTower oferuje łącznie 50 400 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 41 200 mkw. przeznaczonych jest pod wynajem.

SkyTower zdobył już precertyfikat LEED na poziomie „Gold”.

W pobliżu SkyTower i FFC Office od zimy 2011 roku powstaje centrum handlowo-rozrywkowe Promenada. Jego budowa ma zakończyć się pod koniec 2013 roku, a 80 proc. powierzchni zostało już wynajęte.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Wanda :
A mnie bardziej się nasz Sky Tower podoba. Ale zdjęcie nocą faktycznie imponujące!
13 czerwca 2013 15:39
Lucjan :
Zdjęcie w nocy imponujące! Ciekawy projekt, powiem szczerze, że ładniejszy od naszego wrocławskiego ;P
13 czerwca 2013 15:17
mantra