Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Trwają prace przy budowie Placu Unii

Trwa budowa kompleksu Plac Unii
Plac Unii jest wielofunkcyjnym kompleksem
Warszawski kompleks Plac Unii ma zostać ukończony jesienią 2013 roku.

Od kilku tygodni widoczna jest charakterystyczna fasada Placu Unii, wewnątrz natomiast trwają prace wykończeniowe. Jednocześnie kończy się montowanie szklanego dachu łączącego wszystkie części kompleksu. Inwestycja ma zostać ukończona jesienią 2013 roku.

W maju bieżącego roku został zdemontowany żuraw nr 1, który służył przy pracach związanych z budową najwyższej części kompleksu, czyli 90-metrowej wieży. Dzięki zabudowaniu otworów po żurawiu i demontażowi rusztowań odsłonięto niemal całkowicie elewację. Powstała ona z materiałów takich jak czarny granit oraz materiału powstającego w wyniku połączenia mielonego marmuru ze szkłem w temperaturze 15000 C. Takie rozwiązanie nie było nigdy wcześniej stosowane w Polsce na taką skalę. Dodatkowo, w Placu unii jest blisko 2,9 tys. okien, które w połączeniu z elewacją tworzą nowoczesny, elegancki charakter projektu.

Realizacja Placu Unii przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, a na placu budowy pracuje obecnie około 700 osób. Obecnie, oprócz ostatnich prac elewacyjnych, kończymy też montaż szklanego dachu rozciągającego się na wysokości 30 metrów nad wewnętrznym pasażem. To ponad 2 tys. mkw. przeszklonej powierzchni. W kolejnych tygodniach, będziemy coraz bardziej skupiać się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynków – mówi Mariusz Dziubiński, Project Manager w firmie Liebrecht & wooD.

Przez ostatnie dni na Placu Unii prowadzono między innymi montaż wind oraz schodów ruchomych pomiędzy budynkami A i B. W podziemnej części obiektu wykonywane są posadzki oraz malowane jest oznakowanie poziome na parkingach.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Dawid :
Inwestycja faktycznie robi wrażenie, szczególnie widok dachu, chciałbym zobaczyć to na żywo
14 czerwca 2013 15:55
mantra