JESSICA dla Gliwic

Bank Ochrony Środowiska wspiera wizerunek Gliwic w ramach projektu JESSICA.

Rozpoczyna się już czternasty projekt w ramach inicjatywy JESSICA, podpisany przez Bank Ochrony Środowiska. Celem najnowszego projektu jest warta ponad 5 mln złotych rewitalizacja budynków znajdujących się w centrum Gliwic, a także utworzenie tam nowoczesnych powierzchni dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to już szósta inicjatywa w tym regionie, mająca tym razem na celu odnowienie wizerunku Gliwic.

Obiekty o których mowa znajdują się przy ul. Pszczynskiej 44. W ramach projektu odnowiony zostanie zdewastowany budynek biurowy, w którym powstaną nowoczesne powierzchnie biurowe i usługowe na wynajem. Dodatkowo, utworzone zostaną miejsca parkingowe na miejscu budynku, który zostanie wyburzony. Celem inwestycji jest zrewitalizowanie tej części miasta i utworzenie atrakcyjnych powierzchni dla małych i średnich przedsiębiorców.

Koszt inwestycji wyniesie 5,5 mln zł, z czego 1,75 mln zl to pożyczka pochodząca ze środków finansowych programu JESSICA.

Do tej pory Bank Ochrony Środowiska zorganizował na terenie Polski 14 umów w ramach inicjatywy JESSICA, których łączna kwota wynosi blisko 166 mln zł. BOŚ udostępnił jednocześnie środki własne w wysokości około 156 mln zł. 4 inicjatywy podpisane zostały w Świnoujściu, oraz po jednej w Gliwicach, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Jastrzębiu Zdroju, Świetochłowicach, Czechowicach–Dziedzicach, Tychach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie i Katowicach.

Na czym polega inicjatywa JESSICA? Jest to pozadotacyjny, zwrotny instrument finansowy stworzony przez Komisję Europejską, Europejski Bank Inwestycyjny i Bank Rozwoju Rady Europy. Na celu ma wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich i przeprowadzanie inwestycji w projekty miejskie, uwzględnione w zintegrowanych planach rozwoju obszarów miejskich.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra