Plac Grunwaldzki znów na sprzedaż

Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki, mat. Ministerstwo Skarbu Państwa
Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki, mat. Ministerstwo Skarbu Państwa
Ministerstwo Skarbu Państwa po raz kolejny wystawiło na sprzedaż akcje spółki Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach.

Poprzednie aukcje zakończyły się niepowodzeniem. Ministerstwo Skarbu Państwa obniżyło cenę akcji – w marcu wynosiła ona minimalnie 128 zł za akcję, w maju - 88,39 zł, natomiast obecnie 75,14 zł. Łącznie na sprzedaż wystawiono 85 proc. wszystkich akcji spółki, do tej pory należących w całości do Skarbu Państwa. Cena wywoławcza wynosi około 14,5 mln zł.

Zainteresowani przetargiem mogą zgłaszać chęć udziału akcji do dnia 5 lipca 2013 roku, natomiast aukcja odbędzie się 9 lipca 2013 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa w Warszawie. Wadium wynosi 1,4 mln zł.

Spółka Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki istnieje od ponad 60 lat i zajmuje się zarządzaniem obiektem biurowym w Katowicach. Biurowiec oferuje ponad 17 000 mkw. powierzchni i zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta. W budynku można wynająć powierzchnie różnej wielkości – od 16 mkw po aż 2000 mkw. Biurowiec ma 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Zbudowany został w oparciu o strukturę szkieletową, ukształtowaną przez dwa szeregi kolumn. Takie rozwiązanie pozwala na właściwie dowolną możliwość kształtowania układu ścian wewnętrznych między kolumnami.

Obiekt oraz płatny parking monitorowane są przez całą dobę. Obecnie w budynku swoje siedziby ma blisko 100 przedsiębiorstw i instytucji z różnych branż. Atutem biurowca jest jego lokalizacja, własny parking oraz dowolność aranżacji ścian wewnętrznych.

W 2011 roku spółka przeszła restrukturyzację, podczas której m.in. zbyto nierentownie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci biura projektowego. Zoptymalizowano również strukturę zatrudnienia.


2.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra