Unibep wybuduje biurowiec Carpathia

Wizualizacja biurowca Carpathia w Warszawie
Wizualizacja biurowca Carpathia w Warszawie
Firma Unibep została generalnym wykonawcą warszawskiego biurowca Carpathia.

Przy ulicy Cichej 8 w Warszawie powstanie budynek biurowy z częścią usługową Carpathia. Umowę generalnego wykonawstwa podpisały firmy Unibep oraz właściciel obiektu, firma GD&K Investment z siedzibą w Krakowie. Wartość umowy to ponad 28 mln zł netto.

Całkowita powierzchnia budynku będzie wynosić 7 037 mkw, z czego powierzchnia użytkowa odpowiada za 6 057 mkw. Carpathia oferować będzie 5 kondygnacji biurowych, przy czym powierzchnia typowego piętra wynosić będzie 840 mkw. powierzchni najmu brutto. W ramach obiektu powstanie także dwupoziomowy parking podziemny z 61 miejscami postojowymi. Fasada i lobby biurowca mają zostać wykończone najwyższej jakości materiałami. Biurowiec umiejscowiony będzie na warszawskim Powiślu, w dogodnej lokalizacji – niecały kilometr od skrzyżowania Alei Jerozolimskich z ulicą Marszałkowską. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się most Świętokrzyski i Wisłostrada. Dodatkowym atutem jest planowana druga linia metra, ciągnąca się pod ulicą Zajęczą, która dodatkowo ułatwi komunikację w tym rejonie miasta.

Wykonawca na plac budowy ma wejść w ostatnich dniach czerwca. Realizacja obiektu potrwa przez 14 miesięcy, z zastrzeżeniem, iż umowa wygasa, jeśli prace potrwają dłużej niż 18 miesięcy.

Za komercjalizację Carpathii odpowiadają firmy CBRE i Fisheye.

Unibep jest grupą budowlaną, której główną działalnością jest budownictwo mieszkaniowe. Firma realizuje także inwestycje z dziedziny kultury i sztuki (m.in. Operę i Filharmonię Podlaską) oraz obiekty hotelowe i handlowe.


0.0
Tagi: Carpathia
Napisz pierwszy komentarz
mantra