INTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBusiness House logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Tysiąc specjalistów znajdzie pracę w Krakowie

Kraków Business Park w Zabierzowie
Kraków Business Park w Zabierzowie
Firma HSBC otrzymała pozwolenie na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Kolejna firma otrzymała pozwolenie na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej, przyznane przez Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego. Tym razem nowe inwestycje na terenie Krakowa prowadzić będzie firma HSBC Service Delivery (Polska) sp. z o.o. Jest to 127 zezwolenie wydane przez KPT od początku istnienia spółki.

Spółka planuje zrealizować swój projekt na terenie Kraków Business Park w podstrefie Zabierzów. HSBC Service Delivery planuje stworzyć innowacyjne centrum usług wsparcia na rzecz podmiotów z Grupy HSBC, w szczególności zaś w zakresie wsparcia IT. W nowej siedzibie firmy zatrudnienie znajdzie łącznie ponad 1 000 wykwalifikowanych specjalistów.

HSBC jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się usługami bankowymi finansowymi. Posiada około 6 600 biur na całym świecie, a jej centrala znajduje się w Londynie. W Polsce spółka działa od 1990 roku, początkowo jako firma inwestycyjna HSBC Investment Services.

Zezwolenie jest już 14stym wydanym przez Krakowski Park Technologiczny od początku 2013 roku. Warto wspomnieć, iż w całym 2012 roku Zarząd udzielił jedynie 13 zezwoleń.

Podstrefa Zabierzów (Kraków Business Park) powstała w czerwcu 2005 roku i zajmowała wtedy obszar 3,3 ha. Jest przeznaczona specjalnie pod potrzeby firm z sektora nowoczesnych usług. Z czasem rozrosła się i obecnie obejmuje powierzchnię 7,7 ha. W Zabierzowie swoje siedziby ulokowały takie firmy jak Affiliated Computer Services of Poland Sp. z o.o., SHELL Polska Sp. z o.o., HCL Poland Sp. z o.o., UBS Service Centre (Poland) Sp. z o.o., Luxoft Poland sp. z o.o. oraz Sabre Polska Sp. z o.o.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
ciekawy :
wow, a obie firmy ponoć kończyły swoje działalności HSBC w Polsce, no a Zabierzów wiadomo...
25 czerwca 2013 10:43
Podium Park banner duży
mantra