Giant

Genpact zatrudnia w Szczecinie

Brama Portowa I w Szczecinie
Brama Portowa I w Szczecinie
Międzynarodowa firma z sektora procesów biznesowych i usług technologicznych otwiera centrum obsługi w Bramie Portowej w Szczecinie.

Genpact Limited w ramach nowej siedziby w ciągu najbliższego roku zwiększy zatrudnienie z 70 pracowników do 250 osób. Ten globalny lider w zakresie zarządzania procesami biznesowymi i usługami technologicznymi otwiera nowe centrum obsługi w Szczecinie, w biurowcu Brama Portowa I.

Siedziba w Szczecinie jest już trzecią lokalizacją firmy w Polsce, po Lublinie i Krakowie. Nowe centrum ma umożliwić rozszerzenie portfolio usług świadczonych przez firmę w Europie i na świecie. Genpact będzie w Szczecinie oferować usługi z zakresu finansów i księgowości (F&A), łańcucha dostaw i zamówień, obsługi klienta oraz budowania bankowego zaplecza usług biurowych. Obecnie szczeciński oddział współpracuje z kilkoma klientami z państw niemieckojęzycznych, planuje również nawiązać działania z globalnym operatorem telekomunikacyjnym.

Celem firmy jest konsekwentne budowanie bliskich relacji z klientami i zapewnienie im elastycznej oferty współpracy oraz fachowego wsparcia w procesie usprawniania ich organizacji, we wszystkich naszych europejskich lokalizacjach. Dzięki podjęciu współpracy z dwoma strategicznymi klientami oraz rozpoczęciu działań dla kolejnych kontrahentów, widzimy w regionie szczecińskim duży potencjał rozwoju, zwłaszcza dla firm z Austrii, Szwajcarii i Niemiec - wyjaśnia Ahmed Mazhari, senior vice president, Sales, Marketing and Customer Relationships, Genpact Europa.

Firma zatrudniać będzie specjalistów z regionu pomorskiego. Genpact planuje podjąć ścisłą współpracę z uczelniami wyższymi, między innymi z Uniwersytetem Szczecińskim i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

Systematycznie rozwijamy naszą działalność na rynku europejskim. Koncentrujemy się na inwestowaniu w pracowników, oferując im możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, szczególnie w postaci treningów i szkoleń z zakresu narzędzi  Lean i Six Sigma oraz wiedzy i umiejętności właściwych dla wykonywanych zadań. Zdolność do skutecznego wykorzystania różnych lokalizacji w celu świadczenia usług na rzecz naszych klientów , zapewni nam płynne wcielenie nowego centrum w Szczecinie w globalną strukturę Genpact, pozwalając nam jeszcze efektywniej tworzyć wartość dodaną dla naszych kontrahentów działających w Europie - komentuje Pascal Henssen, Chief Operating Officer, Genpact Europa.

Nowa filia znajdować się będzie w biurowcu Brama Portowa I, przy ulicy Wyszyńskiego 1. Obiekt należy do SwedeCenter.


3.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Natalia :
Bardzo dobrze, więcej firm powinno otwierać swoje centra w Szczecinie, miasto z potencjalem. Potrzeba więcej inwestycji, więcej kapitału, a naprawdę będzie mogło się wyróżnić na mapie Polski
26 czerwca 2013 15:52