Interbiuro - duży

ZUS chce zbudować biurowiec za 33 mln zł w Łodzi

ZUS w Łodzi ogłosił przetarg na budowę biurowca przy ul. Lipiec Reymontowskich 11.

Wartość ogłoszonego przez ZUS przetargu wynosi 7 661 431,74 euro, czyli niecałe 33 mln zł. Celem jest budowa obiektu przeznaczonego pod potrzeby I i II Oddziału ZUS w Łodzi. Biurowiec będzie miał 1734 mkw. powierzchni, z czego 1635 mkw. zajmować będą biura. Dodatkowo wykonawca odpowiedzialny będzie za budowę budynku garażowego o powierzchni 80,5 mkw. oraz zagospodarowanie terenu, w tym budowę trafostacji, osłony śmietnikowej, ciągów komunikacyjnych oraz miejsc parkingowych, sieci uzbrojenia podziemnego, ogrodzenia oraz zagospodarowanie zieleni. Biurowiec będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną.

W budynku przy ul. Zamenhofa 2, gdzie swoją siedzibę mają obecnie Oddział I ZUS w Łodzi oraz II Inspektorat w Łodzi (Bałuty), rocznie na Salach obsługiwanych jest ponad 500 tys. osób - często zdarza się, że obsługiwanych jest ponad 2000 osób dziennie, najwięcej w całym kraju. Z uwagi na bardzo dużą liczbę klientów i zwiększający się katalog spraw załatwianych bezpośrednio przy kliencie, czas oczekiwania na obsługę się wydłuża – mówi Monika Kiełczyńska, Rzecznik prasowy, I Oddział ZUS w Łodzi, wyjaśniając motywy budowy biurowca.

Obecnie nie jest możliwe stworzenie dodatkowych stanowisk, przez co nie ma perspektyw na skrócenie czasu oczekiwania na obsługę. Celem wybudowania biurowca jest przekierunkowanie części klientów do Inspektoratu na Bałutach. Poprzez inwestycję, na mapie miasta Łodzi powstaną 3 punkty, w których można będzie załatwić swoje sprawy ubezpieczeniowe, a ich usytuowanie będzie takie, że każdy mieszkaniec będzie miał mniej więcej taką samą odległość do najbliższej jednostki ZUS – wyjaśnia Monika Kiełczyńska.

ZUS w Łodzi wynajmuje obecnie powierzchnie w trzech lokalizacjach: przy ul. Brzezińskiej, al. Kościuszki i ul. Łęczyckiej. Rocznie koszty najmu tych przestrzeni wynoszą ponad 2 mln zł. Po wybudowaniu nowego obiektu, ZUS zrezygnuje z wynajmu wymienionych pomieszczeń – deklaruje rzecznik prasowy. Ponadto ZUS nie jest właścicielem pomieszczeń, w których znajdują się gabinety lekarskie. Te zaś są dalekie od oczekiwań klientów. Będąc właścicielem budynku, ZUS jest w pełni władny  do wprowadzenia ich modernizacji i dostosowania do bieżących wymagań stawianych przez ustawy i rozporządzenia dotyczące gabinetów lekarskich – dodaje.

Nowy biurowiec ma mieścić Sale Obsługi dla Klientów dla mieszkańców Bałut i części Górnej, Inspektorat Bałuty, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego, Lekarze Orzecznicy, Komisje Lekarskie oraz archiwum. Siedziba ma być gotowa w pierwszej połowie 2015 roku.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra