Zabytkowy budynek biurowy w centrum Wrocławia na sprzedaż

Biurowiec we Wrocławiu przy ulicy Ruskiej
Biurowiec znajduje sie w historycznej części miasta
Na nowego właściciela czeka budynek biurowy usytuowany w centrum Starego Miasta we Wrocławiu.

Budynek o powierzchni 5 159 mkw składa się z sześciu kondygnacji. Na każdą kondygnację przypada około 740 mkw. powierzchni biurowej. Zabytkowy biurowiec zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Ruskiej i Rzeźniczej, 100 metrów na wschód od Rynku i Placu Solnego. Ulica Ruska jest jedną z głównych ulic Starego Miasta we Wrocławiu. Oferowana nieruchomość charakteryzuje się historyczną zabudową, pochodzącą głównie z okresu od XVI do XX wieku. Budynek usytuowany jest frontem do ulicy Ruskiej. Nieruchomość sąsiaduje z budynkami biurowymi oraz handlowo-usługowymi, takimi jak Wratislavia Center, FIG Plaza, Rzeźnicza 5 czy Renaissace Business Centre. Zaletą lokalizacji jest również bliskość bazy hotelowej i zaplecza biznesowo-turystycznego, czego przykładem mogą być Sofitel Wrocław, Best Westin Hotel Prima, Art Hotel czy Hotel Patio.

Budynek jest częściowo klimatyzowany, posiada dwie windy i okablowanie strukturalne. Do wnętrza biurowca prowadzą dwa wejścia – jedno od strony ulicy Ruskiej, przechodzące przez główną recepcję do oddzielnie funkcjonującej przestrzeni handlowej, i drugie od ulicy Rzeźniczej.

Dotychczasowy właściciel, Bank Handlowy w Warszawie S.A., chce sprzedać prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo własności opisywanego budynku. W procesie sprzedaży pośredniczy firma DTZ.


1.0
Napisz pierwszy komentarz