Interbiuro - duży

Nowe inwestycje w centrum Lublina

Lubelskie Centrum Konferencyjne i siedziba Urzędu Marszałkowskiego
Oba budynki są ze sobą połączone
Posuwają się prace przy budowie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i sąsiadującej z nim siedziby Urzędu Marszałkowskiego.

Łączna wartość obu inwestycji wynosi prawie 118 mln zł brutto, przy czym Centrum Konferencyjne jest częściowo finansowane ze środków Unii Europejskiej, natomiast za siedzibę Urzędu Marszałkowskiego płaci w całości Województwo Lubelskie.

Lubelskie Centrum Konferencyjne będzie największym ośrodkiem konferencyjnym w województwie o całkowitej powierzchni około 9570 mkw. na 6 kondygnacjach nadziemnych i 3 podziemnych. Centrum powstaje na potrzeby samorządu wojewódzkiego, pełnić będzie również usługi komercyjne w zakresie organizacji konferencji, kongresów, zjazdów i sympozjów.

Głównym elementem Centrum będzie duża sala konferencyjna o pojemności około 400 miejsc. Dodatkowo w projekcie zaplanowano mniejsze sale. Prócz powierzchni kongresowych w obiekcie znajdzie się zespół sal o powierzchni około 250 mkw., które dają możliwość elastycznego podziału na mniejsze powierzchnie. W Centrum nie zabranie również sal Business Centre, pozwalających na spotkania w kameralnym gronie. Projekt zakłada także stworzenie otwartej sali wystawienniczej na dwóch kondygnacjach. Na parterze natomiast znajdzie się siedziba  Convention Bureau, a także Informacja Turystyczna i centrum prasowe. Całość inwestycji realizowana jest z zastosowaniem rozwiązań przyjaznych środowisku, takich jak kolektory słoneczne.

Centrum znajduje się przy Al. Racławickich 8a i ul. Grottgera 2. Teren należy do Województwa Lubelskiego. Obecnie trwa budowa, która zakończyć ma się w III kwartale 2014 roku. Koszt inwestycji wynosi prawie 90 mln zł, z czego poziom dofinansowania ze środków UE to niecałe 42 mln zł.

W sąsiedztwie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego powstaje siedziba Urzędu Marszałkowskiego, która znajdzie się przy ulicy A. Grottgera 4. Całkowita powierzchnia obiektu to około 18 300 mkw. na 6 kondygnacjach nadziemnych i 3 podziemnych. Koszt inwestycji wynosi ponad 63 mln zł i jest w całości pokryty przez Województwo Lubelskie.

Inwestycje realizuje Polimex-Mostostal S.A.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra