Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO T-Mobile Office Park pierwszy z BREEAM Excellent

Kompleks T-Mobile Office Park w Warszawie
Kompleks T-Mobile Office Park w Warszawie
Najnowsza inwestycja Ghelamco Poland jest pierwszą oddaną do użytku w Polsce, która zdobyła certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Certyfikat zdobyty przez T-Mobile Office Park jest bardzo prestiżowy – na tym poziomie w Europie posiadają go jedynie 34 biurowce, z czego tylko 5 jest ukończonych. Pozostałe otrzymały certyfikat na poziomie projektowania. Przykładem budynku odznaczonego certyfikatem BREEAM Excellence jest Science-Montoyer – siedziba Parlamentu Europejskiego. Kompleks jest szóstym obiektem w portfolio Ghelamco Poland, który zdobył certyfikat środowiskowy.

Ghelamco patrzy na każdy projekt przez pryzmat przyszłego użytkownika, któremu zapewnia komfort i możliwość zachowania na co dzień work-life balance. Dlatego wszystkie nasze inwestycje realizujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a certyfikaty przyznawane naszym budynkom są potwierdzeniem szerszego, holistycznego podejścia Ghelamco do przygotowywania inwestycji. BREEAM Excellent dla T-Mobile Office Park świadczy o najwyższej jakości naszej inwestycji, która zapewnia nie tylko najwyższy standard i komfort użytkowania, ale jest także przyjazna dla środowiska naturalnego i wpisuje się w zrównoważony rozwój naszego miasta  – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

T-Mobile Office Park od początku realizowany był z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM, lecz proces certyfikacji przeprowadzony został dopiero po zakończeniu budowy. Inwestycja zdobyła 73,44 punkty, co przełożyło się na ocenę Excellent. Do tej pory żaden inny obiekt biurowy w Polsce nie zdobył tak wysokiej noty.

Proces ewaluacji BREEAM, biorący pod uwagę najistotniejsze dla zrównoważonego budownictwa aspekty, jest dla nas doskonałym narzędziem zarządzania projektem inwestycji na wszystkich jego trzech etapach: od przygotowania projektu architektonicznego, poprzez proces budowy, aż po finalne użytkowanie budynku. Podczas każdego z nich patrzymy na projekt przyszłościowo i uwzględniamy wszystkie aspekty zrównoważonego budownictwa, od „miękkich” takich jak komfort, zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników, po „twarde” współczynniki np. wydajności energetycznej i zużycia wody. Bardzo cieszy nas fakt, że nasz wysiłek i zaangażowanie w zrównoważone budownictwo uzyskały tak wysoką gratyfikację. Certyfikat BREEAM Excellent dla T-Mobile Office Park jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie motywacją do dalszego udoskonalania naszych projektów. Już teraz prowadzimy proces certyfikacji kompleksu Warsaw Spire, w którym zaimplementowane zostaną kolejne nowoczesne rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu budownictwu – wyjaśnia Jeroen van der Toolen.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra