Kinnarps Polska Sp. z o.o.

PKP sprzedaje nieruchomości

Projekt kompleksu biurowego West Station, który powstać ma we współpracy PKP z HB Reavis
Projekt kompleksu biurowego West Station, który powstać ma we współpracy PKP z HB Reavis
PKP S.A. wystawia na sprzedaż atrakcyjne nieruchomości. Wśród zainteresowanych są Ghelamco, Echo Investment i HB Reavis.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku PKP S.A. sprzedało nieruchomości warte 41,6 mln zł, co oznacza wzrost aż o 86 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Obecnie nieruchomości o wartości ponad 30 mln zł oczekują na finalizację.

Spółka na sprzedaż wystawiła działkę w okolicy Warszawy Gdańskiej. Ostateczną listę podmiotów, które przystąpiły do przetargu będzie można poznać dopiero po 23 sierpnia 2013 roku, lecz już teraz wiadomo, iż wśród zainteresowanych znajdują się takie firmy jak Echo Investment S.A.; konsorcjum Ymma Holding B.V., Penta Investments Sp. Z o.o., Penta Investments Limited; Konsorcjum Marvipol S.A., City Expansion Sp. z o.o., The City Sp. z o.o.; Ghelamco GP 2 Spółka z o.o.; HB Reavis Poland Sp. z o.o. oraz konsorcjum Immobel Poland Sp. z o. o. i Immobel S.A.

Innymi sztandarowymi nieruchomościami wystawionymi na sprzedaż przez PKP S.A. w 2013 roku są między innymi nieruchomość przy ulicy Wawelskiej 66/74 w Warszawie, nieruchomość przy ul. Zygmunta Augusta w Bydgoszczy, obiekt przy ul. Roździeńskiego 1 w Katowicach czy też Jachranka 74.

Spółka prowadzi również działania związane z modernizacją, komercjalizacją i zbywaniem dworców, a także dotyczące nawiązania współpracy z samorządami. Od kwietnia 2012 roku do czerwca 2013 roku PKP zbyło 81 dworców. Prowadzi również modernizację tych nieruchomości, w tym Dworca Warszawa Centralna. Spółka intensyfikuje również działania w zakresie współpracy z partnerami prywatnymi w kwestii projektów deweloperskich, czego przykładem może być chociażby budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia i kompleksu biurowego West Station.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra