bcb wrzesień 2020

Biurowiec w miejscu hotelu Diament

Zwycięski projekt biurowca, który ma powstać w miejscu hotelu Diament
Zwycięski projekt biurowca, który ma powstać w miejscu hotelu Diament
W Jastrzębiu-Zdroju rozstrzygnięto konkurs na projekt obiektu biurowego, który powstanie na miejscu byłego hotelu Diament.

Studenci Wydziału Architektury mogli wziąć udział w konkursie organizowanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową i Politechnikę Śląską w Gliwicach. Celem było zaprojektowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej 15-kondygnacyjnego budynku hotelu Diament w Jastrzębiu-Zdroju i przyległego terenu. W szranki stanęło sześć projektów.

Zadanie konkursowe polegało na przywróceniu do życia w nowym kształcie i nowej roli byłego hotelu Diament, który powstał w 1989 roku. Hotel rozkwit przeżywał na początku lat 90tych, natomiast pod koniec 2011 roku został zamknięty ze względu na zły stan techniczny. Plany zakładają utworzenie w miejscu hotelu biurowca Centrum Usług Współnych, który może stać się siedzibą innych firm z grupy kapitałowej JSW.

Chcieliśmy zebrać pomysły, by najlepsze z nich wykorzystać do realizacji. W niektórych projektach zwraca uwagę bryła budynku, w innych zagospodarowanie przestrzeni wokół lub układ dróg i parkingów. Studenci mogli wykorzystać część budynku lub też całkowicie go wyburzyć. Wygrał projekt, którego autorzy zdecydowali się zaprojektować całą przestrzeń od nowa – mówi Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 19 lipca. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół składający się z Piotra Gnacka, Mateusza Rymara i Damiana Langera. Drugie miejsce przypadło ex aequo dwóm zespołom: utworzonym przez Sylwię Czarnecką, Korneliusza Kellera i Jagodę Kus oraz składający się z Anny Maciejewskiej i Iwony Sosny. Również trzecie miejsce na podium zajęły dwa zespoły. W skład pierwszego weszli  Grzegorz Klimek i Paweł Knapczyk, a drugiego - Magdalena i Maria Bulsa.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Jastrzębską Spółkę Węglową.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz