bcb wrzesień 2020

Cushman & Wakefield zajmie się obsługą terenu World Trade Center

Nowe World Trade Center na Manhattanie
Nowe World Trade Center na Manhattanie
Port Authority of New York and New Jersey zlecił firmie Cushman&Wakefield zarządzanie obiektami na terenie WTC.

Cushman & Wakefield będzie odpowiedzialny za zarządzanie częściami wspólnymi, w tym terenami ogólnodostępnymi i innymi kluczowymi obiektami na terenie nowego World Trade Center na Dolnym Manhattanie. W zakresie kompetencji firmy będzie zarządzanie m.in. stacją pomp dostarczającą wodę z rzeki Hudson oraz jednym z największych w Nowym Jorku zespołów agregatów chłodniczych. Ten drugi ma zapewniać klimatyzację w pomieszczeniach handlowych i ciągach komunikacyjnych.

Bardzo się cieszymy, że Port Authority docenia Cushman & Wakefield jako wiodącą na rynku firmę zarządzającą nieruchomościami oraz zleca nam realizację tak prestiżowego zadania. Nasi specjaliści, którzy dysponują bogatym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi opracowywać zindywidualizowane rozwiązania, pomogą Port Authority osiągnąć strategiczne cele wyznaczone dla tej nieruchomości – skomentował John Santora, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Cushman & Wakefield, rozwiązania dla inwestorów i najemców korporacyjnych.

Nowy kompleks World Trade Center składać się będzie z pięciu budynków, a także muzeum upamiętniającego wydarzenia z 11 września 2001 roku. W maju 2006 roku otwarto 7 World Trade Center, wieżowiec mający 52 piętra i 1,7 mln mkw. powierzchni. Najemcami obiektu są m.in.  Silverstein Properties, Moody's Corporation, WilmerHale, WestLB, Ameriprise Financial i Mansueto Ventures. Budynek należy do Silverstein Properties. Obecnie trwa budowa One World Trade Center, które będzie najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. W obiekcie, na 2,6 mln mkw. powierzchni, znajdą się biura, punkt obserwacyjny i wysokiej klasy restauracje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz