Tork

700 nowych etatów w Philip Morris w Krakowie

Philip Morris Polska chce zainwestować 150 mln zł w nowe centrum produkcyjno-biurowe w Krakowie.

W stolicy Małopolski powstanie warte ponad 150 mln zł centrum produkcyjno-biurowe, gdzie powstawać będzie m.in. tytoń do samodzielnego skręcania papierosów. Philip Morris Polska zapowiada jednocześnie utworzenie prawie 700 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat, wraz z osiągnięciem pełnych mocy produkcyjnych. Nowe centrum powstać ma do połowy 2014 roku. Obecnie firma zatrudnia w Polsce prawie 3000 osób i do tej pory zainwestowała ponad 1,5 mld zł.

Jestem bardzo zadowolony, iż firma Philip Morris International (PMI) wybrała Kraków, aby zrealizować tutaj kolejną inwestycję, która wzmocni naszą pozycję na polskim rynku i naszą konkurencyjność na rynku europejskim. Decyzja o budowie została podjęta wskutek szybkiego rozwoju firmy w Polsce. Przez ostatnie dziesięć lat nasza produkcja w Krakowie wzrosła z 30 mld do ponad 50 mld papierosów w ciągu roku i nadal rośnie. Obecnie około 70 proc. produkcji jest przeznaczonych na eksport – komentuje Olek Grzesiak, Managing Director Philip Morris w Polsce i krajach bałtyckich.

Wybór Krakowa podyktowany jest wysoką wydajnością obecnej fabryki, jej konkurencyjnością, a także obecnością wysoko wykwalifikowanych inżynierów, techników i operatorów maszyn.

Jestem dumny, że nasze centrum zostało wybrane do tej nowej, dużej inwestycji. Rozwój ośrodka pozwoli na zwiększenie naszych mocy produkcyjnych o 30 proc. i stworzenie nowych miejsc pracy – mówi Marek Kalinowski, Director Operations.

Planowana inwestycja zostanie przeprowadzona z zastosowaniem nowoczesnych technologii, wyposażenia i rozwiązań technicznych, które zminimalizują potencjalny negatywny wpływ na środowisko i lokalne społeczeństwo.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra