Szczecińska Łasztownia czeka na pozwolenie na użytkowanie

Lastadia Office w Szczecinie
Widok z okna biurowca Lastadia Office
Firma SGI złożyła wniosek o pozwolenie na użytkowanie biurowca Lastadia Office w Szczecinie.

Pozytywna decyzja Powiatowego Inspektoratu Budowlanego oznaczać będzie, iż do biurowca będą mogli wprowadzać się pierwsi najemcy. Łasztownia przeszła już kontrole sanepidu i straży pożarnej, pomyślnie zakończyły się również próby instalacji.

Lastadia Office znajduje się bezpośrednio nad Odrą, na terenie tzw. Łasztowni. Lokalizacja obiektu atrakcyjna jest zarówno ze względów historycznych, jak i komunikacyjnych i widokowych. Biurowiec oferuje 13 400 mkw. powierzchni całkowitej na sześciu kondygnacjach. Architektura budynku nawiązuje do przedwojennej zabudowy ulicy Zbożowej i okolicy, między innymi poprzez połączenie cegły klinkierowej ze szklaną i aluminiową elewacją.

Obecnie w budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Powierzchnie biurowe dostępne w obiekcie charakteryzują się układem otwartego planu, co pozwala najemcom na dowolną aranżację wynajętej przestrzeni. Użytkownicy budynku będą mogli korzystać z parkingu znajdującego się na tyłach obiektu. Ważną informacją jest również to, iż architekci upewnili się, by w Łasztowni nie było żadnych barier dla osób niepełnosprawnych.

Wiadomo już, iż całe czwarte piętro Lastadia Office, 2400 mkw. powierzchni, zajęła firma home.pl. Inwestor finalizuje obecnie kolejne umowy najmu. Na parterze budynku działać będzie lokal gastronomiczny.

W dniach 3-5 sierpnia 2013 roku w Szczecinie, podczas imprezy regat The Tall Ships Races, otwarte zostanie biuro sprzedaży firmy SGI w biurowcu Lastadia Office. Będzie to wyjątkowa okazja, by lepiej przyjrzeć się temu budynkowi. Inwestor planuje również przedstawić swoje inwestycje mieszkaniowe, zarówno w Szczecinie, jak i innych miastach, między innymi Międzyzdrojach.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
dd :


Bogdan

Ładny projekt, najlepsza jest w nim lokalizacja, tuż nad wodą

Zgadza się, poza tym duża szansa na odbudowę całej Łasztowni w Szczecinie. Miasto może zyskać drugie życie:)
6 sierpnia 2013 09:21
Bogdan :
Ładny projekt, najlepsza jest w nim lokalizacja, tuż nad wodą
26 lipca 2013 14:42