Przedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoVantage Development S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Park Gate w Dubaju

Dubai
Dubai
Położenie na pustyni nie uniemożliwia już posiadania najnowocześniejszego biura z widokiem na zieleń.

Duet Adrian Smith i Grodon Gill po raz kolejny udowodnił, że w świecie nowoczesnej architektury nie ma rzeczy niemożliwych. Jeden z projektów, Park Gate, stanowi dowód na to, że na pustyni może istnieć obiekt zapewniający spełnienie potrzeb pracowników biur i mieszkańców apartamentów w nim położonych.

Projekt jest złożony z sześciu zakrzywionych do wewnątrz wież połączonych w pary za pomocą sklepień-baldachimów. Pokryte ogniwami, przeznaczone są na skupianie i gromadzenie energii słonecznej zużywanej w budynku. Dodatkowo, poprzez zacienienie powierzchni, baldachimy będą przyczyniać się do obniżenia temperatury na ziemi o 10-15 st. C. Pod ich powierzchnią rozciągać się będą wiszące ogrody wspomagające obniżanie temperatury i zapewniające odpowiednie nawilżenie powietrza.

Wahania temperatury w obiekcie i jego bezpośrednim sąsiedztwie regulować będą zbiorniki wodne wypełnione słona wodą. W ciągu dnia zakumulują ciepło po to, by oddać je w nocy gdy temperatura spadnie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra