Vastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArchicom logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoKontor logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Luxoft na Woodstocku

Informatyczna firma Luxoft będzie się promować na festiwalu muzycznym Woodstock.

Luxoft jest firmą z branży IT, o której ostatnio dużo się mówi z powodu nietypowych akcji promocyjnych. W ciągu ostatnich miesięcy promowali ją gitarzyści rockowi, natomiast na plakatach promocyjnych informatycy porównywani są do kompozytorów i gwiazd muzyki. Najnowszą inicjatywą firmy jest prezentacja na XIX Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie Luxoft zapraszać będzie do swojego namiotu, w którym odbędą się warsztaty i spotkania z pracownikami branży nowoczesnych technologii.

Firma Luxoft zatrudnia w Polsce około 340 osób, natomiast na całym świecie – ponad 6 000. Podczas jednego z największych w Europie festiwali, odbywającego się od 31 lipca do 4 sierpnia 2014 roku, prowadzić będzie rozmowy o karierze zawodowej w branży IT.

Przyjechaliśmy na Przystanek Woodstock, aby pokazać, jaki potencjał kryje w sobie branża IT i jak można rozwijać w niej swoje zainteresowania. Zwrócimy też uwagę na umiejętności, postawy i cechy charakteru niezbędne, aby odnieść sukces zawodowy. Przyjazd na Woodstock z takim programem może wydawać się szalonym pomysłem. Jest w nim jednak metoda. Patrząc z perspektywy czasu na swoją karierę, dostrzegam, jak bardzo ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie zdobywania doświadczeń w wymarzonym zawodzie. Pierwszy impuls do spełniania marzeń może pojawić się zarówno w szkole, jak i na polu festiwalowym – mówi Przemek Berendt, globalny wiceprezes w Luxoft.

Warsztaty prowadzone przez firmę w trakcie festiwalu odbędą się w luźnej atmosferze i fotyczyć będą aktualnych trendów w branży oraz sposobów na zdobycie pracy w IT.

Jedziemy na Przystanek Woodstock z misją, którą kwalifikujemy jako akcję z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Analizy wskazują, że do 2026 r. zabraknie w UE aż miliona informatyków. Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy dziś nie są związani z branżą informatyczną i powiedzieć im, jakie są trendy na rynku, jak rozpocząć karierę w IT, jak wygląda dobre CV, jak przebiega rozmowa rekrutacyjna, jakie umiejętności są potrzebne. Będziemy budować świadomość, że branża IT jest ciekawa, można mieć tu ciekawą przyszłość, dobrze zarabiać, a pracy nie zabraknie – komentuje Przemek Berendt.

Luxoft chce zaprzeczyć stereotypowi informatyki jako mało interesującej działalności. Goście festiwalu podczas tzw. Jam Sessions będą mieli możliwość spotkania osób, które na co dzień pomagają innym w pokierowaniu ich informatyczną karierą. Wieczorem natomiast odbędzie się turniej gry Guitar Hero.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra