Assa Abloy

EKO Miasteczko Orange ukończone i sprzedane

Miasteczko Orange, nowa warszawska siedziba Grupy Orange
Kompleks został sprzedany Qatar Holding
Firma Bouygues Immobilier zakończyła budowę Miasteczka Orange, nowej siedziby Orange Polska. Inwestycja została sprzedana spółce Qatar Holding.

Przy Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie dobiegła końca budowa Miasteczka Orange, do którego we wrześniu bieżącego roku wprowadzi się Grupa Orange, wyłączny najemca inwestycji. Po zakończeniu budowy obiekt został sprzedany spółce Qatar Holding, należącej do Qatar Investment Authority.

Kompleks biurowy został zrealizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska. Pod koniec 2009 roku podpisała ona umowę z Orange Polska na realizację budynków w systemie build-to-suit. Inwestycja została ukończona w lipcu 2013 roku.

Inwestycja jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Grupy Bouygues Immobilier oraz Qatar Holding. Jest to również pierwszy projekt inwestycyjny katarskiego państwowego funduszu inwestycyjnego w całej Europie Centralnej.

Miasteczko Orange to jeden z najnowocześniejszych budynków w Warszawie, który spełnia restrykcyjne wymagania środowiskowe oraz kładzie nacisk na dobre samopoczucie pracujących tam osób. Otwartość i komunikacja były jednymi z głównych założeń dla tej inwestycji. Jestem przekonany, że zakończony projekt jest dużym sukcesem inwestora, klienta oraz Bouygues Immobilier Polska w roli dewelopera. Świadczy o tym satysfakcja tak znaczącego najemcy oraz inwestora o uznanej międzynarodowej renomie - skomentował Bruno Le Corre, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska. Zakończenie realizacji tego pierwszego kompleksu biurowego przez Bouygues Immobilier Polska i wykazanie się know-how przy tej inwestycji czyni nas jednym z głównych graczy na polskim rynku nieruchomości. Miasteczko Orange już teraz stanowi projekt referencyjny dla innych deweloperów i najemców  - dodał.

Miasteczko Orange zaprojektowane zostało przez architekta Stanisława Fiszera. Kompleks, jak sama nazwa wskazuje, jest małym miasteczkiem, w którym ponad 3300 pracowników korzystać będzie mogło z takich udogodnień jak kantyna, sklep spożywczy, kiosk, kawiarnia, klub fitness oraz pełen zieleni ogród z fontanną i drewnianym tarasem. Użytkownicy do dyspozycji będą mieli również w pełni wyposażone kuchnie.

Kompleks składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru i pierwszego piętra. Łącznie inwestycja oferuje 45 000 mkw oraz 1050 miejsc postojowych dla samochodów i 120 dla rowerów. W podziemiu znajdują się również szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Miasteczko Orange na etapie projektowym zdobyło certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
PK :
ta inwestycja od początku budziła duże zainteresowanie. Bardzo mi się podobają wnętrza - eleganckie i proste, a także tereny zielone.
6 sierpnia 2013 15:45