Kinnarps nowy

Wybrano najlepsze wzory 2011 r.

We wrześniu wyłoniony zostanie zwycięzca. Laureata poznamy na gali połączonej z wystawą projektów.

„Dobry Wzór" to ogólnopolski konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 r. Celem plebiscytu jest wskazanie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług, oferowanych na polskim rynku. Uczestników wskazują eksperci Instytutu, którzy w ciągu roku analizują trendy wzornictwa. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Sfera Domu, Pracy, Publiczna oraz Usług.

Patronem honorowym konkursu jest Minister Gospodarki, który corocznie przyznaje nagrodę specjalną „Dobry Wzór”. Otrzymuje ją najlepszy produkt zaprojektowany przez polskiego projektanta i wyprodukowany przez polskiego przedsiębiorcę. Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę „Designer Roku" za najlepsze praktyki współpracy projektanta z biznesem. Finałowym wydarzeniem Konkursu jest wystawa, na której prezentowane są najlepsze produkty i usługi.

W tym roku odbędzie się 18 edycja konkursu. Do udziału wytypowano 800 produktów oraz 80 usług, które zdaniem specjalistów spełniają kryteria dobrego wzornictwa. Jednym z finalistów jest krzesło Lite, zaprojektowane przez pracownię InsideLab z Krakowa. Projektanci mogą posługiwać się znakiem graficznym „finalista konkursu Dobry Wzór” oraz ekspertyzą produktu przygotowaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Gala finałowa, na której wyłoniony zostanie zwycięzca, odbędzie się 21 września w siedzibie IWP w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie uroczyste otwarcie wystawy „Dobry Wzór 2011", która udostępniona będzie zwiedzającym od 22 września do 22 listopada.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz