INTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoKontor logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wybrano najlepsze wzory 2011 r.

We wrześniu wyłoniony zostanie zwycięzca. Laureata poznamy na gali połączonej z wystawą projektów.

„Dobry Wzór" to ogólnopolski konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 r. Celem plebiscytu jest wskazanie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług, oferowanych na polskim rynku. Uczestników wskazują eksperci Instytutu, którzy w ciągu roku analizują trendy wzornictwa. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Sfera Domu, Pracy, Publiczna oraz Usług.

Patronem honorowym konkursu jest Minister Gospodarki, który corocznie przyznaje nagrodę specjalną „Dobry Wzór”. Otrzymuje ją najlepszy produkt zaprojektowany przez polskiego projektanta i wyprodukowany przez polskiego przedsiębiorcę. Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę „Designer Roku" za najlepsze praktyki współpracy projektanta z biznesem. Finałowym wydarzeniem Konkursu jest wystawa, na której prezentowane są najlepsze produkty i usługi.

W tym roku odbędzie się 18 edycja konkursu. Do udziału wytypowano 800 produktów oraz 80 usług, które zdaniem specjalistów spełniają kryteria dobrego wzornictwa. Jednym z finalistów jest krzesło Lite, zaprojektowane przez pracownię InsideLab z Krakowa. Projektanci mogą posługiwać się znakiem graficznym „finalista konkursu Dobry Wzór” oraz ekspertyzą produktu przygotowaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Gala finałowa, na której wyłoniony zostanie zwycięzca, odbędzie się 21 września w siedzibie IWP w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie uroczyste otwarcie wystawy „Dobry Wzór 2011", która udostępniona będzie zwiedzającym od 22 września do 22 listopada.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra