Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Międzynarodowy koncern otwiera centrum usług w Gdańsku

Panorama Gdańska
Panorama Gdańska
Fińska firma Kemira otworzyła centrum usług biznesowych w Gdańsku. Wiąże się to z nowymi miejscami pracy.

Kemira działa w branży chemicznej na globalnym rynku. W Gdańsku powstało centrum usług biznesowych firmy, w którym w ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie znajdzie blisko 200 osób.

Kemira prowadzi działania związane z poprawą jakości wody i zwiększaniem efektywności jej wykorzystywania, przede wszystkich w sektorach, które intensywnie jej używają. Specjalizacją firmy jest przemysł papierniczy, ropy i gazu oraz górnictwa. Kemira zarządza również jakością wody w miastach. Obecnie firma działa w 40 krajach, zatrudniając ponad 5000 pracowników. Roczne obroty firmy przekraczają 2 mld euro. Kemira jest notowana na NASDAQ OMX.

Otwarcie centrum usług biznesowych w Gdańsku to kolejny dowód na rozwój tego sektora w Polsce. Wierzymy, że dostęp do wysokiej klasy specjalistów przyniesie wszystkim korzyści. Zbudujemy w Gdańsku zespół, który będzie miał wpływ na funkcjonowanie globalnej firmy w ramach jej strategii – mówi Arek Rochowczyk, zarządzający projektem w Polsce.

Gdańsk został wybrany jako lokalizacja na siedzibę firmy, ponieważ oferuje dostępność infrastruktury biurowej w atrakcyjnej cenie, a także wykwalifikowanych pracowników. Rolą zespołu będzie wspieranie biznesu w czterech podstawowych obszarach: obsłudze klienta, zamówieniach, księgowości i finansach oraz IT. Kemira to firma posiadająca skandynawskie korzenie, co gwarantuje najwyższe standardy pracy. Równocześnie to ciekawe wyzwanie dla osób lubiących współtworzyć nowe, dopiero startujące projekty –  komentuje Arek Rochowczyk.

Kemira liczy na wymierne korzyści związane z gdańskim projektem na poziomie około 10 mln euro, związane z optymalizacją kosztów i stworzeniem jednego centralnego zespołu wspierającego biznes.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra