Interbiuro - duży

120-metrowy biurowiec stanie przy dawnym rondzie Babka w Warszawie

Biurowiec, który powstanie przy ulicy Okopowej w Warszawie
Budynek będzie miał 120 metrów wysokości
Spółka Green Property Group wybuduje biurowiec obok słynnego hotelu Czarny Kot w stolicy.

Projekt ma powstać pomiędzy ulicami Okopową, Młocińską i Burakową, w miejscu, gdzie obecnie działają sklepy meblowe. Inwestorem jest spółka Green Property Group, której prezesem jest Artur Nowakowski. Ma on duże doświadczenie związane z rynkiem nieruchomości komercyjnych – był między innymi prezesem polskiego oddziału firmy Unibail-Rodamco, inwestora takich projektów jak Galeria Mokotów, Złote Tarasy czy Arkadia.

Biurowiec będzie miał 32 piętra i 120 metrów wysokości. Oferować będzie około 28 000 mkw. powierzchni biurowej oraz cztery kondygnacje podziemnego garażu. Projekt biurowca powstał w pracowni JSK Architekci, twórców m.in. kompleksu Business Garden, zlokalizowanego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Biurowiec będzie o prawie 20 metrów wyższy od sąsiedniego Babka Tower. W okolicy znajduje się również hotel Czarny Kot, słynna w stolicy samowola budowlana, a także centrum handlowe Arkadia. W sąsiedztwie powstać może jeszcze jeden stumetrowy budynek, między al. Jana Pawła II i Okopową, a w pobliżu inwestuje także HB Reavis i Balmoral Properties.

Greep Property Group zakupiła działkę rok temu. Wcześniejszy właściciel uzyskał warunki zabudowy pozwalające na budowę w tym miejscu wieżowca o wysokości 120 metrów. Spółka jeszcze w tym roku planuje złożyć w urzędzie miasta wniosek o pozwolenie na budowę. Wieżowiec przy rondzie Babka ma być największą inwestycją spółki należącej do Artura Nowakowskiego. Oddanie biurowca do użytku jest zaplanowane na około dwa i pół roku później.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz