EKO Ekologiczny biurowiec na Służewcu

Biurowiec w Służewcu będzie zajmować firma Schindler
Biurowiec Schindler - widok w stronę ul. Cybernetyki
Pracownia HRA Architekci przygotowała projekt nowego biurowca firmy Schindler w Warszawie. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na wiosnę 2014 r.

Na lokalizację inwestycji wybrano Służewiec – warszawskie zagłębie biznesowe. Przyjęcie wybranej koncepcji architektonicznej to rezultat konkursu ogłoszonego przez inwestora i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Zaprezentowane prace miały stanowić odpowiedź na oczekiwania firmy w zakresie rozwiązań proekologicznych oraz gwarantujących komfort pracy we wszystkich pomieszczeniach biurowych.

Komisja sędziowska złożona z przedstawicieli firmy oraz architektów i specjalistów od funkcjonalnych i przyjaznych środowisku naturalnemu metod aranżacji wnętrz przyznała 3 nagrody główne oraz 2 wyróżnienia. Autorzy 5 najlepszych projektów wyłonionych w I etapie konkursu otrzymali zaproszenie do dyskusji o szczegółach koncepcji przyszłego ośrodka biznesu. Negocjacje opierały się na sprawdzeniu możliwości zrealizowania wszystkich założeń ujętych w planach architektonicznych, a przede wszystkim ich zgodności z warunkami określonymi przez firmę Schindler.

Wyniki szczegółowej analizy prac laureatów miały pomóc jednoznacznie stwierdzić, która koncepcja pozwoli wybudować inwestycję o niskim zużyciu energii, przy parametrach kwalifikujących obiekt do uzyskania szwajcarskiego certyfikatu energooszczędności „Minergie”. Wszystkie projekty zostały wysoko ocenione, jednak w największym stopniu oczekiwania spółki i Stowarzyszenia Architektów Polskich spełniło biuro HRA Architekci. W uzasadnieniu wyboru Andrzej Jeż, dyrektor finansowy Schindler Polska zapewniał - Projekt pracowni HRA Architekci był najbardziej spójny z charakterem marki oraz jej szwajcarskimi korzeniami.  Projektanci najtrafniej oddali przedstawione przez nas założenia i spełnili oczekiwania dotyczące energooszczędności budynku. Za wyborem tej pracy przemawiało także najbardziej efektywne zagospodarowanie środków finansowych.


5.0
Napisz pierwszy komentarz