MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoTorus logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Słynny Gherkin w Londyńskim City ma nowego zarządcę

Biurowiec Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w  Londyńskim City
Biurowiec Gherkin jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Londyńskim City
Firma CBRE, specjalizująca się w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych, została wyłoniona w drodze przetargu jako nowy zarządca budynku Gherkin w Londynie.

Przedmiotem postępowania przetargowego był charakterystyczny 40 – piętrowy biurowiec  o powierzchni 48 tys. mkw., w którym znajdują się siedziby firm zajmujących się świadczeniem usług finansowych i konsultingowych, wśród nich znalazły się m.in. Swiss, kancelarnia prawna Kirkland ans Ellis, a także ION Trading, prowadząca działalność w branży technologii finansowych. Za projekt architektoniczny wieżowca odpowiada pracownia Foster and Partners. Realizację inwestycji zakończono w grudniu 2003 r.

CBRE zapewnia kompleksową pomoc przy ustalaniu planów inwestycji czy analizowaniu warunków wynajmu, oferuje również usługi korporacyjne, deweloperskie, związane z administracją ,przygotowanie wycen i analiz oraz nadzór nad bankowością hipoteczną. W przypadku londyńskiego obiektu do obowiązków zarządcy będzie należało przede wszystkim utrzymanie budynku, a także rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez 20 najemców prowadzących swoje firmy w Gherkin oraz współpraca z właścicielem budynku w zakresie przygotowywania nowych koncepcji podniesienia poziomu zadowolenia klientów, komfortu pracy i funkcjonalności pomieszczeń.

Oferta złożona organizatorom przetargu przez przedstawicieli CBRE została opracowana w ramach programu „Najbardziej Prestiżowych Nieruchomości”, który koncentruje się na wyróżniających się pod względem rozmiarów, architektury i jakości wykonania, rozpoznawalnych na świecie, nieruchomościach, takich jak m.in. Shanghai Tower, Iberdrola Tower w Bilbao oraz najnowszy – Gherkin w Londynie.

Gherkin to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata, który stał się również synonimem Londyńskiego City. Konieczne jest, aby w dalszym cyklu życia Gherkin nadal dostarczał najwyższej jakości powierzchnię i usługi swoim najemcom. Jesteśmy bardzo dumni, że  IVG i Evans Randall powierzyli CBRE zarządzanie tym prestiżowym budynkiem i z radością podejmiemy współpracę z nimi – komentuje David King, Prezes działu zarządzania nieruchomościami w CBRE na Wielką Brytanię.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
mantra