Business House logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoArchicom logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Uwaga na oszustów udających Ministerstwo Finansów!

Oszuści podszywający się pod Ministerstwo Finansów wyłudzają dane osobowe i dane do kart kredytowych.

Osoby podszywające się pod Ministerstwo Finansów i wykorzystujące logo Administracji Podatkowej wysyłają fałszywe informacje do przedsiębiorców, dotyczące czekającego na nich zwrotu z podatku. Proszą jednocześnie o dane osobowe i dane kart kredytowych. To spory kłopot, dlatego natychmiast reagujemy na takie zjawiska – komentuje Wiesława Dróżdż, rzeczniczka Ministra Finansów. Oszuści używają naszego logo, a adres skrzynki mailowej, z której wysyłane są maile do przedsiębiorców, jest łudząco podobny do naszych adresów mailowych – dodaje.

W treści maila podany jest odnośnik do witryny znajdującej się na rumuńskim serwerze. Odbiorca takiej wiadomości ma zamieścić tam dane firmy, a także dane karty kredytowej, na którą mają zostać przelane środki pieniężne. Prócz logo Administracji Podatkowej oszuści podają numery referencyjne podatnika i samej sprawy.

Od razu informujemy o tym, że to nie Ministerstwo Finansów, ani żadna jednostka w terenie, żaden urząd skarbowy ani izba skarbowa nie rozsyła maili informujących o tym, że w zamian za udostępnienie danych osobowych można otrzymać szybciej zwrot nadpłaconego podatku dochodowego – zapewnia Wiesława Dróżdż, podkreślają również, iż zwroty podatków zostały już dawno zakończone. Ponadto, urzędy podatkowe nie potrzebują danych osobowych tego typu. Wszystkie takie dane płatnicy podatków dostarczają nam podczas rozliczeń rocznych albo podczas zatrudnienia. Żądanie danych osobowych w zamian za zwrot rzekomo nadpłaconego podatku to absurd – wyjaśnia rzeczniczka.

Ministerstwo rozpatruje zgłoszenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra