bcb wrzesień 2020

Kamień węgielny pod Gdynia Waterfront

Kompleks wielofunkcyjny Gdynia Waterfront
Kompleks wielofunkcyjny Gdynia Waterfront
3 września odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Gdynia Waterfront, symbolizująca oficjalny start budowy.

3 września, przy nabrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni, miała miejsce oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję biurowo-hotelową należącą do SwedeCenter. Wraz z kamieniem węgielnym, zgodnie z tradycją, wmurowano kapsułę czasu z aktem erekcyjnym, pen-drive z dokumentacją i wizualizacjami projektu, a także aktualne wydanie lokalnej gazety. Pierwszy etap kompleksu Gdynia Waterfront ma zostać ukończony w połowie 2015 roku.

Jestem przekonany, że Gdynia Waterfront to przyszłe centrum biznesu, usług, rekreacji i spotkań mieszkańców miasta oraz licznie odwiedzających to miejsce turystów. Prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, nowoczesna architektura i dobrze rozplanowana przestrzeń publiczna z bezpośrednim dostępem do wody stworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca i sprawią, że kompleks stanie się wielobarwnym, tętniącym życiem sercem miasta - zapewnia Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter.

Gdynia Waterfront będzie wielofunkcyjnym kompleksem o łącznej powierzchni 90 000 mkw. Oferować będzie powierzchnie biurowe, hotel, budynki mieszkalne oraz obiekty handlowe i usługowe. Dopełnieniem mają być funkcje kulturalne i wypoczynkowe. W ramach pierwszego etapu powstanie hotel Mariott Courtyard z centrum konferencyjnym, którego operatorem jest Scandinavian Hospitality Management, a także biurowiec planowany jako siedziba Nordea Bank Polska.

Spółka SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA, jest nie tylko deweloperem i inwestorem, ale również przyszłym zarządcą obiektu. Projekt architektoniczny pierwszego etapu Gdynia Waterfront powstał w Pracowni Projektowej FORT, natomiast PORR Polska został generalnym wykonawcą.


0.0
Napisz pierwszy komentarz