Tork

EKO Hines zarządcą Sterlinga Business Center

Sterlinga Business Center w Łodzi
Sterlinga Business Center w Łodzi
Hines z początkiem września rozpoczął zarządzanie biurowcem Sterlinga Business Center w Łodzi.

Międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, Hines, powiększył portfolio zarządzanych nieruchomości w Polsce. Dotychczas firma zarządzała biurowcem New City na warszawskim Mokotowie oraz 5 nieruchomościami logistycznymi w Warszawie, Sosnowcu, Będzinie i Wrocławiu. Wliczając Sterlinga Business Center, Hines zarządza aktualnie ponad 270 000 mkw. powierzchni biurowych i logistycznych.

Sterlinga Business Center został ukończony w 2010 roku, a jego właścicielem jest również Hines. Zlokalizowany jest przy ulicy Sterlinga 8A w Łodzi i oferuje ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 9 kondygnacjach naziemnych. Jest to pierwszy budynek w Łodzi, który zdobył certyfikat ekologiczny BREEAM. Obecnie inwestycja wynajęta jest w 95 proc., między innymi przez firmy takie jak Tate & Lyle, Rule Financial, Takeda, BRE Bank oraz Philips.

Na początku 2012 r. podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności w Polsce o działalność inwestycyjną i o zarządzanie nieruchomościami. Dla firmy Hines w Polsce stanowią one, oprócz działalności deweloperskiej, szybko rozwijające się linie biznesu – mówi Mieczysław Godzisz, Prezes Zarządu Hines w Polsce. Strategia w Polsce rozwija się więc obecnie według modelu sprawdzonego na innych rynkach, z tym że w Polsce mamy dziś możliwości rozwinąć równolegle te trzy główne filary biznesu (działalność deweloperską, inwestycyjną i zarządczą) dynamiczniej niż na rynkach dojrzalszych, o słabszym tempie wzrostu. Z całą pewnością z tej możliwości skorzystamy, a przejęcie zarządzania budynkiem SBC wpisuje się te plany – dodaje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz