Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Inwestorzy i deweloperzy walczą o specjalistów

Firma PropertyTalents informuje o wzmożonej aktywności head-huntingowej w firmach deweloperskich i inwestycyjnych w Polsce.

Na bazie projektów rekrutacyjnych prowadzonych przez PropertyTalents wysunięto wnioski o wzroście aktywności head-huntingowej wśród firm deweloperskich i inwestycyjnych. Większość poszukiwanych pracowników stanowili specjaliści zajmujący się wynajmem nieruchomości, przy czym zaobserwowano niewielką dominację specjalistów od wynajmu powierzchni biurowych. Mogli oni liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 14 000 do 30 000 zł, w zależności od stażu pracy, osiągnięć i wyników. Inwestorzy i deweloperzy poszukiwali także menedżerów projektu, development menedżerów oraz doświadczonej kadry wspomagającej pracę biura, tj.: HR menedżerów, speców od marketingu i asystentów wykonawczych.

Inną grupą polującą na talenty były międzynarodowe firmy doradcze, mające na celu wzmocnienie swoich zespołów, przede wszystkim w działach biurowych i zarządzania nieruchomościami. Tutaj wynagrodzenie wahało się w przedziale od 6000 do 25 000 zł.

Mając na uwadze wszystkie projekty biurowe ogłoszone w 2013 roku, staje się jasne, że mamy do czynienia z zaciętą walką, nie tylko o najemców, którzy zasiedlą wspomniane nieruchomości, ale przede wszystkim o ludzi, którzy będą w stanie wykonać całą tę pracę – mówi Alexander Morari, Partner Zarządzający PropertyTalents. Deweloperzy, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują naprawdę silnie zmotywowanych pracowników, nastawionych na osiąganie założonych celów, a nie tylko "wykonawców". Często mamy do czynienia z firmami, które stawiają sobie bardzo ambitne cele. Szczerze mówiąc, wyszukiwanie odpowiedniej kadry dla tych organizacji, wymaga od nas bardzo dużo ciężkiej pracy, ale takie wyzwania sprawiają, że PropertyTalents staje się coraz silniejsze i jeszcze bardziej skuteczne – dodaje.

Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć poszukiwani obecnie pracownicy?

Stanowisko Oferowane wynagrodzenie (zł/miesiąc)
Wynajem
(specjaliści od wynajmu i menedżerowie, szefowie działów wynajmu, dyrektorzy handlowi)
6000 - 30 000
Administracja
(menedżerowie HR, księgowi)
8000 - 12 000
Marketing
(menedżerowie i dyrektorzy marketingu: biura oraz centra handlowe)
14 000 - 25 000
Development
(głównie nieruchomości handlowe)
18 000 - 25 000
Facility Management
(głównie związane z rozwojem biznesu)
12 000 - 22 000
Zarządzanie Projektem
(zarówno nieruchomości biurowe i handlowe)
8 000 - 35 000

 

Z danych PropertyTalents Research wynika, iż firmy inwestycyjne i deweloperzy stanowią ponad 51 proc. firm poszukujących talentów. Międzynarodowe firmy doradcze odpowiadają za prawie 22 proc. zatrudniających, na trzecim miejscu natomiast plasują się międzynarodowe firmy handlowe,z udziałem prawie 8 proc. Kolejno wymienić można producentów materiałów budowlanych, międzynarodowe firmy zajmujące się zarządzaniem infrastrukturą, firmy budowlane oraz kancelarie prawnicze.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz