Forbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoSpectra Development logoCity Space logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

50 tysięcy metrów biur może powstać w Krakowie

Koncepcja architektoniczna działek przy ul. Wrocławskiej w Krakowie; źródło: kcidevelopment.pl
Koncepcja architektoniczna działek przy ul. Wrocławskiej w Krakowie; źródło: kcidevelopment.pl
Grupa Gremi wystawiła na sprzedaż działki w dzielnicy Krowodrza w Krakowie, na których powstać mogą biurowce i budynki mieszkalne.

Firmy KCI Krowodrza Sp. z o.o. i KCI Development Sp. z o.o., należące do Grupy Gremi, kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza, wybrały firmę Knight Frank na doradcę i pośrednika sprzedaży działek zlokalizowanych w dzielnicy Krowodrza w Krakowie.

Wystawione na sprzedaż tereny znajdują się w obrębie ulic Wrocławskiej, Racławickiej i Poznańskiej i łącznie oferują około 8,5 ha. Wstępna koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie pięciu biurowców o łącznej powierzchni około 50 000 mkw. oraz budynków mieszkalnych o powierzchni użytkowej około 80 000 mkw., co przełoży się na 1600 mieszkań o powierzchni 50 mkw.

Projekt przewiduje podział terenu na segmenty, które wyznaczone zostaną poprzez układ drogowy (drogi wewnętrzne), w których zostaną poprowadzone media do każdego segmentu. Dodatkowo, dla segmentów zostaną opracowane Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu (WZiZT), a następnie projekt z pozwoleniem na budowę. Tak przygotowane segmenty wraz z prawomocnymi pozwoleniami na budowę zostaną sprzedane przez obecnego właściciela.

Obecnie gotowe do sprzedaży są projekty mieszkaniowe z prawomocnym pozwoleniem na budowę na terenie dwóch segmentów. Termin wykonania WZiZT dla pozostałych terenów planowany jest na grudzień 2013 roku, a przewidywana data otrzymania reszty pozwoleń na budowę to maj 2014 roku.

Działki położone są w odległości około 2,5 km od Starego Miasta. W ich pobliżu powstaje Szybka Kolej Aglomeracyjna.


0.0
Tagi: Knight Frank
Napisz pierwszy komentarz
mantra