W Krakowie rośnie Enterprise Park

Avestus Real Estate rozpoczął realizację inwestycji spekulacyjnej. Kompleks powstanie w dwóch etapach.

Rozpoczęto prace nad częścią konstrukcyjną krakowskiej inwestycji Avestus Real Estate. Po zakończeniu dwuetapowego procesu powstanie nowoczesny kompleks Enterprise Park, składający się z trzech obiektów biurowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Eiffage Budownictwo Mitex SA. Avestus zaplanował zakończenie pierwszej fazy prac na wrzesień 2012 r. W tym etapie ma powstać 15 tys. m kw. powierzchni biurowej, spełniającej wymogi certyfikacji BREEAM.

W centralnych dzielnicach Krakowa nie ma nowych inwestycji spekulacyjnych na rynku biurowym – powiedział Guy Speir, dyrektor ds. marketingu i leasingu Avestus RE na region Europy Środkowo-Wschodniej. Zapotrzebowanie w Krakowie jest wysokie, ale oczekujemy jeszcze większego zainteresowania w 2012 r., gdy podaż nowej powierzchni i dostępność pustostanów zmniejszy się – dodał. Spodziewany w przyszłym roku wzrost popytu skłonił inwestora do rozpoczęcia inwestycji spekulacyjnej. Avestus, niezrażony relatywnie podwyższonym ryzykiem inwestycyjnym i brakiem gwarancji najmu całości lub części oferowanej powierzchni za pomocą umów typu pre-let, zadecydował o zabezpieczeniu budowy przez Raiffeisen Bank Polska SA.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz