Proton Office

Kobieca energia w biznesie

|

Za nami konferencja z okazji Dnia Kobiet, czyli Top Woman Experience “Kobieca energia w biznesie”

 

Promowanie równości, efektywne wykorzystanie atutów płynących z kobiecości, wzajemne wsparcie w rozwoju osobistym i zawodowym to przewodnie tematy tegorocznej konferencji Top Woman Experience - “Kobieca energia w biznesie”, która odbyła się 6 marca 2024 roku w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 600 osób. Znalazły się wśród nich otwarte na zmiany, ciekawe nowych trendów i nastawione na sukces kobiety, a także odpowiedzialne społecznie i wspierające ich rozwój firmy. Wśród gości nie mogło zabraknąć też panów.

- Kobieca pozytywna energia w biznesie, to nie tylko tytuł wydarzenia, ale też fakt, którego doświadczyliśmy. Konferencja ta była idealną okazją do świętowania walorów kobiecości, a także zachęcania pań do wykorzystywania swojego potencjału i stawiania sobie ambitnych celów. Jako Top Woman wspieramy kobiety nie tylko ze względu na nie same, ale też dlatego, że ich doświadczenie i ogromna energia potrzebna jest całemu środowisku biznesowemu - mówi Krystyna Swojak, organizatorka konferencji Top Woman Experience.

- Tego dnia w jednym miejscu zgromadziła się siła, pasja i determinacja kobiet, które każdego dnia kształtują oblicze branży nieruchomości. Dowód na to, że kiedy kobiety łączą siły, mogą przekształcić każdą branżę, wprowadzając do niej więcej empatii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju (...). I właśnie takie spotkania pokazują, jak wiele dobrej energii i wsparcia jest w świecie kobiet. To jeden z tych dni, którym przewodzi hasło „Kobieta Kobiecie Przyjacielem i Wsparciem”. Niezależnie od zajmowanego stanowiska. Wspierając koleżankę, budujemy też siebie i naszą siłę - zauważa Magdalena Bladek, Apsys.

Podczas całodniowego wydarzenia uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w inspirujących prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz moderowanym networkingu. Konferencję otworzył występ artystyczny Waleriji Żurawlewy i Doroty Poliszak, po którym Maciej Orłoś oraz Paulina Koziejowska poprowadzili keynote speech, dyskutując o rolach kobiet i mężczyzn, wzajemnym wsparciu, ale też rywalizacji. O relacji i współzależności pomiędzy ciałem, umysłem i naszymi emocjami opowiadały w swoich prelekcjach psycholożka Joanna Flis oraz biolożka Urszula Dąbrowska.

- Nie da się żyć i robić fantastycznych rzeczy, nie uwzględniając siebie. Jeżeli nie staniesz w prawdzie ze sobą i wobec siebie, to Twoje ciało będzie się buntować i twoja psyche też, bo ona jest mądrzejsza od Ciebie - podkreślała Joanna Flis.

Kolejnym bardzo interesującym wykładem było wystąpienie Niny Ambroziak, trenerki szybkiej mentalnej zmiany poprzez pracę z podświadomością. Ekspertka zwracała uwagę na wpływ przekonań z dzieciństwa na relacje z mężczyznami w biznesie. Poza prelekcjami publiczność miała możliwość wysłuchania kilku paneli dyskusyjnych. W debacie “Kobieta kobiecie wilkiem – prawda czy fałsz?” prowadzonej przez Karolinę Kaim udział wzięły Ewelina Kałużna, Agnieszka Gutowska, Dorota Steliga-Dmochowska oraz Marek Wikiera. Wspólnie rozmawiali o swoich doświadczeniach płynących z relacji z kobietami oraz zachęcali panie do odwagi i dawania sobie przyzwolenia na popełnianie błędów. W kolejnym panelu dyskusyjnym Malwina Faliszewska, Joanna Burnos, Anna Duchnowska, Sebastian Grzywacz, Magdalena Rutkowska oraz Łukasz Szymula debatowali nad kwestią dyskryminacji nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, rozmawiali też o aktualnych wyzwaniach w obszarze DEI.

Jak zauważyła Magdalena Rutkowska: - Z jednej strony nagradzamy wszelkie inicjatywy, które zmierzają do wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, a z drugiej strony istnieją w nas cały czas stereotypy powiązane z aktywnością płci, istnieją i myślę, że mają się dobrze. Dodała również, że przemiana trwa i wymaga zaangażowania każdej ze stron i pań, i panów.

Całość wydarzenia uświetnił stand-up Aleksandry Radomskiej, joga śmiechu prowadzona przez Elę Dąbrowską oraz występ artystyczny chóru SouLadies. Na koniec uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w moderowanym networkingu tzw. Business Speed Dating prowadzonym przez trenera Artura Sójkę.

Pełna fotorelacja z konferencji znajduje się pod linkiem: https://www.topwoman.pl/gallery/konferencja-top-woman-experience-2024/

Partnerzy konferencji Top Woman Experience - Kobieca energia w biznesie:

Mecenat merytoryczny: Sodexo.

Mecenat wydarzenia: Accolade, Nhood Polska, Ellis oraz Atlas Ward.

Firmy wspierające projekty odpowiedzialne społecznie: ctp, AXI IMMO, DHL, Deloitte, Grupa EVER, SMAY, APSYS Poland, Cushman&Wakefield.

Wystawcy i Partnerzy loterii: Calm Benefits, D’Alchemy, Jaskółka, Teatr Capitol, Finansowa mama, Kod Emocji Anna Jabłońska, MT Biznes, Kwiaty dla Biura, The WITCH Cosmetics, Wino-Grono.art, Farma Bii, Wydawnictwo Agora, Love Skin Food, MERYtorycznie, Warda & Partners, Talaria Resort & SPA, Akademia Radosnego Życia, Kobido Natural Beauty, Voice by Margo, Art Box Experience, Laabs Art Gallery, Restauracja Bliski Wschód, Restauracja Loft. Organizacje wspierające: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Pro Progressio, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Prime Time PR, Polska Rada Facility Management.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Wysokie Obcasy, Real Estate Magazin, Strefa Nieruchomości, RynekPierwotny.pl, Architektura-murator, Architektura & Biznes, Real Estate Talks, ISB News, Investor Real Estate Expert, Polecany Biznes.pl, Focus on Business, Nieruchomosci.biz, Budowa.org, Budownictwo.org, Inwestorki.pl, Obcasy.pl, E-biurowce.pl, Kgm.pl, Glamstyle.pl, Iwoman.pl.

Organizatorzy: Top Woman in Real Estate, Stowarzyszenie Top Woman for women.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz