Przedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Tylko Kraków i Warszawa

Według prognozy GUS tylko w dwóch polskich miastach opłaca się planować studia i dalszą pracę.

Według prognozy GUS tylko w dwóch polskich miastach opłaca się planować studia i dalszą pracę. Wynika to z badań dotyczących przyrostu naturalnego i prognozy opracowanej na rok 2035 dla największych polskich metropoli. Z danych GUS odnotowujemy, że jedynie Kraków i Warszawa pozytywnie rokują na przyszłość. Dodatni przyrost prognozowany jest także dla mniejszych miejscowości położonych w otoczeniu tych dwóch aglomeracji. Pozostałe polskie miasta będą się wyludniać.

Głównym kryterium dla prognozy przygotowanej przez GUS była ocena tempa starzejącego się społeczeństwa. Mniejszy przyrost naturalny oznacza natomiast niższe wpływy do lokalnych budżetów. To z kolei wiąże się z ograniczeniem ilości nowych inwestycji, niższymi zarobkami oraz mniejszym przyrostem nowych miejsc pracy.
 
Kraków i Warszawa to miasta atrakcyjne, które posiadają szeroką ofertę zarówno dla studentów jak i osób planujących karierę zawodową. Według GUS do 2035 r. w Warszawie przybędzie ok. 100  tys. nowych osób a w Krakowie 10 tys.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra