Tork

Zobacz nowe wizualizacje Szkieletora!

Nowa wizualizacja Centrum Kongresowego Nauki i Techniki Treimorfa, źródło DDJM
Nocna wizualizacja Szkieletora, źródło DDJM
Trwają oczekiwania na uzyskanie pozwolenia na budowę Centrum Kongresowego Nauki i Techniki Treimorfa w Krakowie

Obecny właściciel krakowskiego Szkieletora - spółka Treimorfa, w której udziały mają Fundusz Eurozone reprezentowany przez Verity Development oraz GD&K Group – oczekuje na uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jesteśmy na etapie procedury pozwoleniodawczej tj. 2 września złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę i czekamy na wydanie decyzji przez Wydział Architektury – mówi Paulina Legut, Zastępca Dyrektora Działu Project Management, GD&K Group. Mamy nadzieje uzyskać pozwolenie na budowę w grudniu tego roku, a następnie zamierzamy przystąpić do sporządzania dokumentacji przetargowej. Jeśli plan się powiedzie, to w połowie przyszłego roku rozpoczniemy roboty budowlane.

Autorami projektu Centrum Kongresowego Nauki i Techniki Treimorfa są architekci z pracowni DDJM. Zaprezentowali oni nowe wizualizacje obiektu.

Według planu zabudowy dla terenu, na którym znajduje się biurowiec Treimorfa, tj. „Lubomirskiego – Beliny Prażmowskiego”, obiekt może zostać nadbudowany do wysokości 102,5 metra, czyli takiej, na jaką zgodę wyraził Wojewódzki Konserwator Zabytków. W otoczeniu wieżowca powstaną także niższe, 40-metrowe budynki, które widoczne są na wizualizacjach. Przed Szkieletorem powstanie również ogólnodostępny plac, otwarty od strony ulicy Lubomirskiego. W planie zawarto również ciągi pisze, m.in. ciąg łączący biurowiec z pobliskimi budynkami Uniwersytetu Ekonomicznego oraz ulicą Lubomirskiego.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
tre-i-mor-fa-pl :
super wieża. jak z filmu
13 lutego 2016 14:19