WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKontor logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kamienica rodziny Branickich zostanie zmodernizowana

Wizualizacja odnowionej kamienicy rodziny Branickich w Warszawie
Wizualizacja biur w kamienicy rodziny Branickich
Firma Budizol przemieni kamienicę przy ulicy Smolnej w Warszawie w nowoczesny biurowiec.

Kamienica rodziny Branickich znajduje się przy ulicy Smolnej 40 w Warszawie. Firma Budizol Sp. z o.o. planuje zrewitalizować obiekt i dostosować go do prowadzenia działalności biurowej.


 

Budynek znajduje się w strefie objętej ścisłą ochroną konserwatorską i jest wpisany do rejestru zabytków. Kamienica powstawała w latach 1901-1903 na zlecenie hrabiego Ksawerego Branickiego i jest jedną z pięciu zaprojektowanych przez Bronisława Brochowicz-Rogoyskiego na zlecenie rodziny Branickich na ulicy Smolnej. Cztery z nich, pod numerami 32-38, stanowiły koncepcje domów będących swoim lustrzanym odbiciem. Ich cechę charakterystyczną stanowiło pokrycie fasad okładziną ceramiczną. Piąta kamienica, o numerze 40, wyróżniała się na ich tle bogactwem ozdób, jako iż miała być zajmowana przez samego hrabiego.


 

W trakcie drugiej wojny światowej obiekt został zbombardowany i częściowo spalony. W latach 70-tych kamienica została odbudowana i od tamtych czasów nie przechodziła renowacji.


 

Budynek znajduje się w centrum Warszawy, w pobliżu ronda Charles’a de Gaulle’a i ulicy Nowy Świat.


 

Planowane prace obejmą renowację elewacji budynku i jego wnętrz (w celu stworzenia powierzchni biurowych klasy A) oraz budowę i wykończenie wschodniej oficyny i połączenie jej z istniejącą częścią kamienicy. Co więcej, zagospodarowany zostanie obecny dziedziniec poprzez pokrycie go szklanym dachem i zamknięcie szklaną ścianą od strony północnej. Budizol zamierza również podnieść poziom dachu, wyposażyć obiekt we wszystkie niezbędne instalacje, doświetlić kondygnację -1 poprzez zastosowanie przeszkleń oraz stworzyć parking i zagospodarować przestrzeń wokół budynku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra