First Property Group kupuje udziały w Blue Tower

Blue Tower
Blue Tower
Firma First Property Group zwiększa udziały w warszawskim Błękitnym Wieżowcu.

Brytyjska grupa finansowa zarządzająca nieruchomościami zakupiła 19,7 proc. udziału w Blue Tower od PKO Banku Polskiego SA, a także 22,3 proc. udziału w spółce zarządzającej obiektem – CORP SA. Dzięki temu, Grupa posiada 48,2 proc. udziału w wieżowcu oraz 90 proc. w CORP SA. Podczas transakcji nabywcy doradzali prawnicy kancelarii BWW Law & Tax.

 

Przejęcie udziałów pozwala First Property Group na objęcie całkowitej kontroli nad funkcją zarządzania i stanowi ważny krok w kierunku objęcia pełnej kontroli nad budynkiem Blue Tower. Jak wynika z obliczeń kadry zarządzającej spółki, w wyniku tej transakcji średnia stopa zwrotu brutto z udziału First Property Group w wieżowcu wyniesie około 38 proc. rocznie.

 

Projekt jest już kolejnym, w którym BWW Law & Tax doradzała First Property Group. Kancelaria zajmuje się również bieżącą obsługą spółki, doradztwem w zakresie spraw korporacyjnych, negocjowaniem i zawieraniem umów najmu, bieżącymi relacjami z najemcami, a także finansowaniem i re-finansowaniem nieruchomości.

 

Blue Tower Plaza, zwany Błękitnym Wieżowcem, znajduje się przy Placu Bankowym 2 w Warszawie. Budynek został oddany do użytku w 1991 roku i oferuje łącznie 23 000 mkw powierzchni biurowej i 1200 mkw. powierzchni usługowo-handlowej.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz