Giant

20 000 mkw. wynajętych przez DTZ

Powstająca w Krakowie inwestycja Avia
Powstająca w Krakowie inwestycja Avia
Podczas ostatnich miesięcy zespół DTZ doradzał podczas transakcji najmu obejmujących ponad 20 000 mkw. powierzchni biurowych.

Zespół Powierzchni Biurowych DTZ doradzał między innymi podczas najmu około 3600 mkw. powierzchni biurowej przez bank BPH S.A. w dwóch budynkach – biurowcu Nautilus oraz nowobudowanym obiekcie Avia. Oba budynki znajdują się w Krakowie. Ponadto, zespół odpowiedzialny za reprezentację wynajmującego uczestniczył w renegocjacjach umowy najmu około 6400 mkw. powierzchni przez Sygma Bank w budynku Trinity Park II, a także doradzał podczas kilku znaczących umów najmu w kompleksie Mokotów Nova oraz Nowym Domu Jabłkowskich, w którym poziom wynajmu osiągnął 97 proc. Obie inwestycje zlokalizowane są w Warszawie.


 

Warszawski rynek biurowy staje się coraz bardziej konkurencyjny. W tym roku dostarczono już ponad 280 000 m kw. nowoczesnej powierzchni, a w budowie znajduje się kolejne 600 000 m kw. Przełoży się to na wysoki poziom nowej podaży w ciągu kolejnych dwóch lat – powiedziała Katarzyna Lipka, Starszy Konsultant w dziale Doradztwa i Analiz rynkowych, DTZ.


 

Zauważamy, że obecnie wynajmujący działają w wysoce konkurencyjnym otoczeniu, dlatego też sytuacja na rynku sprzyja najemcom, których pozycja negocjacyjna stopniowo się umacnia - skomentowała Barbara Przesmycka, Dyrektor działu Powierzchni Biurowych, DTZ.


 

DTZ oferuje usługi w zakresie: pośrednictwa w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, zintegrowanych usług z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, doradztwa w zakresie rynków kapitałowych, doradztwa inwestycyjnego, wyceny oraz doradztwa inwestycyjno-budowlanego. Firma działa na terenie 52 krajów i zatrudnia 47 000 osób, z czego 290 osób w Polsce.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz