Assa Abloy

GTC zaciąga 45 mln zł kredytu

Pascal w Krakowie
Pascal w Krakowie
Firma Globe Trade Centre podpisała umowę kredytową z BZ WBK na kwotę 45 mln zł.

Globe Trade Centre (GTC) przeznaczy pozyskane fundusze na refinansowanie zadłużenia i ukończenie projektu biurowego Pascal. Budynek stanowi część kompleksu Centrum Biurowe Korowa w Krakowie. 45 mln zł kredytu udzieli Bank Zachodni WBK, należący do Grupy Santander.

 

Podpisanie umowy z BZ WBK na korzystnych warunkach potwierdza wysoką jakość aktywów GTC. Kredyt posłuży refinansowaniu istniejących budynków oraz poprawi bieżącą kondycję finansową GTC. Pozyskane finansowanie zostanie również przeznaczone na ukończenie biurowca Pascal, którego budowę rozpoczęliśmy w tym roku, po tym jak podpisaliśmy umowy najmu z pierwszymi najemcami i zabezpieczyliśmy dostępność wymaganych środków finansowych - skomentował Erez Boniel, Członek Zarządu GTC.

 

GTC to lider rynku nieruchomości komercyjnych o wieloletniej i silnej obecności w Polsce. Umowa kredytowa z BZ WBK potwierdza pozycję Spółki jako kluczowego dewelopera i może umożliwić GTC wykorzystanie oczekiwanego ożywienia gospodarczego w Polsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z GTC i możliwości wspólnej realizacji celów firmy – dodał Brendan Long, Dyrektor Departamentu Nieruchomości Komercyjnych BZ WBK.

 

Pascal jest siedmiopiętrowym biurowcem oferującym 5500 mkw. powierzchni biurowej. Budynek ma zostać ukończony w kwietniu 2014 roku. Jego głównym najemcą będzie IBM, który wprowadzi się do obiektu na początku drugiego kwartału przyszłego roku. Po zakończeniu budowy Pascala, Centrum Biurowe Korona, którego jest częścią, dysponować będzie 37 000 mkw. powierzchni. W skład kompleksu wchodzą także budynki Newton, Edison i Galileo, które zachęciły m.in. firmy takie jak Hitachi, Deloitte, KPMG i State Street.


0.0
Napisz pierwszy komentarz