Interbiuro - duży

Na Ursynowie powstanie budynek biurowo-mieszkalny

Budynek biurowo-mieszkalny na Ursynowie w Warszawie, fot. ©Matexi Polska
Wizualizacja obiektu, fot. ©Matexi Polska
Wielofunkcyjny budynek powstanie u zbiegu ulic Surowieckiego i Romera, na terenie osiedla wielorodzinnego zaprojektowanego w stylu socjalizmu skandynawskiego.

Generalnym wykonawcą najnowszego wielofunkcyjnego budynku na Ursynowie Północnym w Warszawie została firma Totalbud. Inwestycja oferować będzie 106 lokali mieszkalnych, a także dwie wielokondygnacyjne części biurowe po stronach północnej i południowej. Na parterze zostaną zlokalizowane lokale usługowe.

 

Budynek powstanie u zbiegu ulic Wawrzyńca Surowieckiego i Eugeniusza Romera. Planowana data jego ukończenia to 1 marca 2015 roku. Obiekt dysponować będzie 5-6 kondygnacjami naziemnymi (w zależności od miejsca budynku) i 9258 mkw. powierzchni użytkowej. Użytkownicy korzystać będą mogli ze 179 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym.

 

Budynek zaprojektowano wzdłuż ulic Surowieckiego i Romera w zabudowie pierzejowej. Trzy skrzydła mieszkalno-biurowe otaczają intymny dziedziniec zielony na dachu parterowych usług. Wzdłuż ulic Romera i Surowieckiego zlokalizowano lokale handlowe. Całkowicie przeszklony parter i pas reklamowy wieczorem rozświetlą skrzyżowanie osiedlowych ulic. W nawiązaniu do tradycji Ursynowa budynek zaprojektowano na lekkiej skarpie, i odsunięto od ulic pasem zieleni – skomentowała Magdalena Musiał, główny architekt budynku.

 

Inwestorem budynku jest firma Matexi Polska. Projekt został wkomponowany w osiedle wielorodzinne zrealizowane według idei socjalizmu skandynawskiego.

 

W historii kontaktów między naszymi firmami jest to nasz drugi kontrakt z firmą Matexi Polska – powiedział Prezes Totalbudu Mariusz Pałka. Cieszę się, że i tym razem jest to projekt interesujący, nietuzinkowy, estetyczny, wymagający od generalnego wykonawcy bardzo wysokiej kultury technicznej. Lubimy takie projekty i zawsze realizujemy je na najwyższym poziomie, czego dowód choćby w postaci bardzo dobrych opinii na temat naszej firmy na budowie awangardowego warszawskiego biurowca GreenWings Offices. Cechuje go niespotykanie duża objętość betonu architektonicznego wymagającego wyjątkowej kultury technicznej i to właśnie nam przypadł w udziale kontrakt na wykonanie tych robót. Mamy satysfakcję, iż niedaleko siedziby naszej firmy oddamy do użytku mieszkańcom Ursynowa Północnego harmonijnie zaprojektowany, ciekawy i wielofunkcyjny obiekt, jaki na pewno dobrze i długo posłuży mieszkańcom tej części stolicy – podkreślił.

 

Obecnie roboty budowlane są na etapie elementów żelbetonowych stanu zero. Ukończone zostały płyty fundamentowe, strony i ściany kondygnacji podziemnych. Aktualnie rozpoczęło się betonowanie poziomu zero.


0.0
Tagi: Na Romera
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra