Giant

Pałac Kultury w barwach Ukrainy

|
Pałac Kultury w barwach ukraińskiej flagi
W piątek Janukowycz i opozycja podpisali porozumienie
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy o charakterze m.in. biurowym - Pałac Kultury, będzie codziennie podświetlany do odwołania - poinformowała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W czwartek, 20 lutego Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że w geście solidarności z Ukrainą najważniejszy symbol stolicy zostanie podświetlony w niebieskich i żółtych barwach. Informację na ten temat Prezydent Warszawy zamieściła na swoim profilu społecznościom.

Na taki wyraz solidarności ze wschodnimi sąsiadami stołeczny ratusz zdecydował się już po raz drugi. Pierwszy raz miał miejsce 4 grudnia, kilkanaście dni po rozpoczęciu demonstracji w Kijowie. Podświetlenie to miało jednak charakter jednorazowy. Tym razem barwy ukraińskie będą rozświetlały Pałac Kultury dłużej. Pałac będzie podświetlany codziennie do odwołania - poinformowała Prezydent Warszawy.

Pałac Kultury to nie jedyne miejsce w stolicy, gdzie Polacy dają wyraz poparcia dla Ukraińców. Pod ambasadą odbywają się manifestacje, a przy ul. Nowy Świat 63 działa Centrum Informacyjne dla obywateli Ukrainy. Mogą oni tam uzyskać pomoc prawną, psychologiczną oraz informacje m.in. o opiece medycznej, socjalnej, a także wsparcie tłumaczy.

Według opozycji w czwartek 20.02.2014  w starciach na Majdanie w Kijowie zginęło co najmniej 75 osób, a setki zostało rannych. Poszkodowanych w walkach z milicją wciąż przybywa.


 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz