COTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoSpectra Development logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoPodium Investment logoKontor logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Trzy nowe spółki zainwestują w krakowskiej SSE

Can-Pack Food and Industrial Packaging, Can-Pack Metal Closures oraz SGL Lindner otrzymały pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej SSE.

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) wydał trzy kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.


 

Pierwszą z firm, które zainwestują w strefie, jest Can-Pack Food and Industrial Packaging, zajmująca się produkcją opakowań metalowych. Spółka zrealizuje swoją inwestycję w Tarnowie i zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 32,5 mln. Ponadto firma utworzy 32 nowe miejsca pracy.


 

W krakowskiej SSE zainwestuje również Can-Pack Metal Closures, która uruchomi produkcję zamknięć koronowych (tzw. kapsli) oraz zamknięć łatwo-otwieralnych „CP-CAP”. Jednocześnie spółka zautomatyzuje procesy odbierania, pakowania i magazynowania wyrobów gotowych. Can-Pack Metal Closures zainwestuje 40 mln zł i zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników, a inwestycję zrealizuje na terenie Tarnowa.


 

Can-Pack Food and Industrial Packaging i Can-Pack Metal Closures należą do Grupy Can-Pack, która od ponad 20 lat działa na rynku opakowań metalowych.


 

Ostatnią spółką, która uzyskała pozwolenie, jest SGL Lindner, spółka joint venture Lindner oraz SGL Carbon. Firma planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Nowego Sącza. Celem spółki jest specjalizacja w produkcji płyt z grafitu ekspandowanego. Inwestycja SGL Linder wiąże się z nakładami w wysokości 40 mln zł oraz 70 nowymi etatami.


 

Od początku działalności KPT wydał 149 zezwoleń, które przełożyły się na utworzenie ponad 16 000 miejsc pracy i nakłady w wysokości 2,3 mld zl.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra