Kinnarps 01.06-30.06

Rozpoczyna się budowa nowej inwestycji w Łodzi

Wizualizacja Wojewódzkiego Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu w Łodzi
Zdjęcie stanu obecnego
26 lutego wmurowano kamień węgielny pod Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu w Łodzi.

Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu powstaje w willi i znajdującej się w jej pobliżu fabryce przy ul. Narutowicza 34. Ulokowane zostaną tu siedziby instytucji okołobiznesowych oraz stowarzyszeń, fundacji i organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Inwestycja wyceniona została na 7,7 mln zł netto.

 

W środę, 26 lutego 2014 r., odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę inwestycji. W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wicemarszałek Dorota Ryl oraz członek zarządu Marcin Bugajski.

 

Centrum stanowi inwestycję Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ŁARR). Projekt jest wspierany przez Województwo Łódzkie m.in. poprzez dokapitalizowanie spółki i dofinansowanie z funduszy unijnych. Prócz siedziby ŁARR, naok. 3200 mkw. dostępnej powierzchni w rewitalizowanych budynkach znajdą się również: Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości, Klaster Nowych Technologii i Wojewódzkie Centrum Klastrowe. Powierzchnie zajmą także Business Link, Łódzka Izba Przemysłowo Handlowa, Business Center Club oraz inne organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

 

Jest to początek większego projektu. W tym miejscu znajdą swoje miejsce instytucje - inkubatory nowych firm. Podobnymi inicjatywami - choć nie na tę skalę - zainteresowane są również inne miasta regionu, m.in. Zduńska Wola, Wieluń, Pabianice - powiedział marszałek Witold Stępień.

 

Reprezentantem takiego inkubatora był na wydarzeniu Dariusz Żuk, szef Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Business Link, który opowiadał: Funkcjonujemy już w sześciu miastach w Polsce oferując startującym w biznesie firmom m.in. darmową księgowość, doradztwo prawne, a także wyjazdy do Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych czy do Szanghaju.

 

Tworzymy swoiste centrum biznesowe dla województwa łódzkiego, w którym znajdą miejsce wszyscy pozytywnie zakręceni na punkcie przedsiębiorczości - podsumował prezes ŁARR Przemysław Andrzejak.

 

Za prace remontowe i adaptacyjne odpowiada firma Skanska. Inwestycja rozpoczęła się od rozbiórek obiektów przy ul. Narutowicza. Równocześnie zajęliśmy się pracami konstrukcyjnymi - mówi Adam Motyl, Menadżer Projektu, Skanska. Zakończyliśmy już prace konstrukcyjne w magazynie i przygotowujemy się do prac wykończeniowych. Trwają prace konstrukcyjne w fabryce - wykonaliśmy tam trzy stropy żelbetowe. Obecnie wymieniamy strop nad trzecim piętrem. Do wykonania pozostanie jeden strop i więźba dachowa. W łączniku wykonaliśmy strop pierwszego piętra, trwają natomiast prace nad stropem drugiego piętra. W dalszej kolejności przejdziemy do wykonywania nadbudowy drugiej kondygnacji.W marcu przystąpimy do prac nad renowacją elewacji fabryki. W wilii zakończyliśmy prace rozbiórkowe. Odkrywane są zabytkowe sztukaterie. Prace renowacyjne i aranżacje wnętrz rozpoczniemy po otrzymaniu projektu uzgodnionego z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obecnie prowadzimy renowację historycznej stolarki. We wszystkich obiektach rozpoczęliśmy wykonywanie instalacji elektrycznej i sanitarnej - opowiada Adam Motyl.

Remont ma zostać sfinalizowany do końca 2014 r.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz