HB Reavis zdobywa finansowanie dla projektów biurowych

Konstruktorska Business Center w Warszawie
River Garden II/III w Pradze
Firma HB Reavis uzyskała 61,55 mln euro wsparcia finansowego dla projektu Konstruktorska Business Center w Warszawie oraz 36,5 mln euro dla projektu River Garden II/III w Pradze.

Grupa HB Reavis, w wyniku umowy pożyczkowej z bankiem Pekao SA, otrzymała 61,55 mln euro wsparcia finansowego. Wypłata środków nastąpiła w trybie natychmiastowym. Po emisji obligacji jest to kolejny istotny sukces jaki odnieśliśmy w obszarze finansowym. Doceniamy fakt, że rozpoczęliśmy współpracę z członkiem prestiżowej UniCtredit Group – skomentował Jiří Hrbáček, CFO HB Reavis Group.

 

Bank Pekao SA stanowi jedynego kredytodawcę projektu Konstruktorska Business Center. Cieszymy się, że Grupa HB Reavis, jeden z najszybciej rozwijających się deweloperów w naszym regionie, wybrał Bank Pekao jako partnera finansowego dla swojego pierwszego projektu w Polsce. Wierzymy, że będziemy kontynuować naszą współpracę w przyszłości, wspomagając HB Reavis w rozwijaniu biznesu w kraju – dodaje Monika Mielecka, dyrektor Działu Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao S.A.

 

Konstruktorska Business Center jest biurowcem klasy A, zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie. Budowa obiektu została zakończona w 2013 r. Siedmiopiętrowy biurowiec oferuje 48 000 mkw. powierzchni i certyfikowany jest w systemie BREEAM. Najemcami obiektu są takie firmy jak Procter & Gamble, Grupa Żywiec, Otis, Carrier, Comperia.pl i IMS Health.

 

Pozyskane w ramach finansowania środki mają zostać przez HB Reavis przekazane na rozwój dalszych inwestycji. Obecnie firma kończy budowę pierwszego etapu swojego drugiego projektu - Gdański Business Center - zlokalizowanego w pobliżu centrum Warszawy. W kompleksie ok. 10 000 mkw. zajmie KPMG. HB Reavis rozpoczął także realizację kompleksu biurowo-administracyjnego Postępu 14.

 

Inwestor otrzymał również środki na sfinansowanie swojej drugiej biurowej inwestycji w Pradze. Raiffeisenbank a.s. za pośrednictwem Tatra banka udzielił grupie kredytu w wysokości 36,5 mln euro.

 

Cieszymy się, że jakość oddawanych realizacji, mocna pozycja na rynku i długoterminowa współpraca z partnerami z sektora bankowego, pozwalają HB Reavis Group na zdobycie atrakcyjnego finansowania dla kolejnych inwestycji budowlanych. Fundusze uzyskane na projekt River Garden II/III są tego kolejnym potwierdzeniem. Raiffeisen Bank International jest naszym partnerem finansowym od wielu lat, dlatego też zawarliśmy tę transakcję z prawdziwą radością – powiedział Jiří Hrbáček.

 

Środki mają zostać przeznaczone na budowę i zarządzanie projektem River Garden II/III. Inwestycja ma zostać ukończona w drugim kwartale 2014 r. Swoje biuro w kompleksie otworzy firma Philips.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz