Park Project II

Droga do LEED

Warszawski kompleks biurowy Poleczki Busines Park, 23 maja otrzymał od GBCI, Precertyfikaty LEED CS Gold.

Warszawski kompleks biurowy Poleczki Busines Park, 23 maja otrzymał od GBCI, Precertyfikaty LEED CS Gold. Proces certyfikacji prowadzi firma VvS|Architects&Consultants, która uważa to wydarzenie za duży sukces, gdyż do tej pory w Polsce jedynie projekt Skanskiej, Green Towers we Wrocławiu otrzymał takie wyróżnienie.Precertyfikacja jest stosowana wyłącznie w obiektach developerskich starających się o certyfikat LEED.

LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Właściciel biurowca z Certyfikatem LEED może być pewien, że jego inwestycja spełnia najnowsze światowe wymogi w wyniku, których budynek będzie wpływał na dobro i zdrowie jego użytkowników.

 
Zielone Budownictwo staje się coraz bardziej popularnym sposobem realizowania inwestycji. Zarówno właściciele jak i najemcy biurowców są w pełni świadomymi uczestnikami środowiska naturalnego.

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra