Assa Abloy

EKO Ekologiczny biurowiec wyrośnie przy stacji Metra Wilanowska

Villa Metro w Warszawie
Villa Metro powstanie przy ul. Puławskiej
Biurowiec Villa Metro powstanie przy ul. Puławskiej w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do stacji metra.

Biurowiec oferować będzie 11 000 mkw. powierzchni całkowitej na 9 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną 52 miejsca postojowe. Villa Metro certyfikowany będzie w ekologicznym systemie oceny budynków LEED.

 

Inwestor, Reform Company 3 Sp. z o.o., postawi biurowiec w narożniku ul. Puławskiej i nowo projektowanej ulicy łączącej Puławską z ul. Bukowińską. Budowa zaplanowana została na lata 2015-2016. Za projekt Villa Metro odpowiadają architekci z pracowni Dziuba Architekci - Jerzy Dziuba, Karol Dziuba, Julita Kucharska-Dziuba oraz Mikołaj Rek. Opracowaniem konstrukcji budynku zajął się arch. Sławomir Szarleja, a projektem instalacji - APA Engineering.

 

Głównym założeniem było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia – informuje arch. Karol Dziuba.

 

Fasada budynku będzie całkowicie przeszklona i ozdobiona charakterystyczną, białą, romboidalną strukturą, zaprojektowaną z fibro-betonu. Graficznie utworzy ona na elewacji litery VM, które mają stać się znakiem rozpoznawczym budynku Villa Metro.

 

Biurowiec stanowi I etap zabudowy kwartału między ul. Puławską a przewidzianym w planie miejscowym placem miejskim. Przez kwartał ten ma przechodzić pasaż, który połączy ul. Puławską, plac i wejście do stacji metra.

 

Inwestycja wiąże się również z przebudową południowego wejścia do stacji metra Wilanowska. Obecna pojedyncza wiata ma zostać zamieniona na dwa osobne wejścia – jedno prowadzące w stronę pętli autobusowej i parkingu P&R, a drugie w stronę ul. Puławskiej, stanowiącej zaczątek wspomnianego pasażu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz