Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGTV Lighting logoBusiness House logoPartner Capital Group logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOnyx Business Point logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoCHB14 logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoSpectra Development logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Biurowiec ONYX powstanie w Poznaniu

Biurowiec ONYX w Poznaniu
Biurowiec ONYX w Poznaniu
Platinum Properties Group otrzymała pozwolenie na budowę budynku biurowego przy ul. Obornickiej w Poznaniu.

Spółka zależna od Platinum Properties Group - Platinum Project II Sp. z o.o. - otrzymała decyzję od Prezydenta Miasta Poznania zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenie na budowę. Inwestycja biurowa z parkingiem podziemnym i niezbędną infrastrukturą techniczną powstanie na działce przy ul. Obornickiej 281 w Poznaniu.

 

ONYX to wyjątkowy projekt, stanowiący nową jakość na poznańskim rynku biurowym. W stolicy Wielkopolski brak jest nowoczesnych powierzchni biurowych dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy z sektora MŚP mają, siłą rzeczy, limitowane zapotrzebowanie na powierzchnię biurową, równocześnie jednak poszukują one samodzielnych, niedzielonych z innymi najemcami biur. Nasz obiekt wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Jestem pewien, że nasza oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych wynajmujących – mówi Marcin L. Wróbel, Prezes Zarządu PPG.

 

Z projektu architektonicznego wynika, iż budynek oferować będzie 13 100 mkw. powierzchni całkowitej oraz 7500 mkw. powierzchni użytkowej biurowej na trzech kondygnacjach. Stawiamy na optymalizację rozkładu powierzchni użytkowej, pozwalającej na efektywne jej zagospodarowanie przez wynajmującego. Naszym niewątpliwym atutem, obok wysokiej jakości architektury i wykonania będzie też jego lokalizacja, umożliwiająca sprawny dojazd do nieodległego centrum miasta - dodaje Marcin L. Wróbel.

 

Powierzchnie biurowe w budynku będzie można nie tylko wynająć, ale również kupić. Część firm, m.in. ze względu na chęć optymalizacji bilansu oraz ze względów podatkowych, jest zainteresowana posiadaniem biura zamiast jego wynajmem. Chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, umożliwiając zakup poszczególnych pięter nieruchomości wraz z proporcjonalnym udziałem w częściach wspólnych – wyjaśnia Prezes Zarządu PPG S.A.

 

Rozpoczęcie fazy wykonawczej zaplanowane jest na czwarty kwartał 2014 r., po osiągnięciu niezbędnego poziomu wynajmu powierzchni oraz pozyskaniu finansowania.

 

Platinum Properties Group S.A (PPG) powstała w 2008 r. w wyniku połączenia W-Link sp. z o.o. oraz Platinum Properties sp. z o.o. Spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, działa na rynku nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra