EKO Grupa Buma prezentuje nowe inwestycje biurowe w Krakowie

|
Biurowiec FIVE, który powstanie w ramach kompleksu Quattro Business Park w Krakowie
Aleja Pokoju 5
Aleja Pokoju 5, biurowiec FIVE oraz Czerwone Maki to krakowskie projekty biurowe Grupy Buma, pozostające w budowie lub w fazie planowania.

Aktywna na terenie Krakowa Grupa Buma znana jest z takich projektów jak kompleks Quattro Business Park, Rondo Business Park, Green Office, biurowiec Onyx czy też Buma Square Business Park. W sumie Grupa wybudowała i oddała do użytkowania ok. 120 000 mkw. powierzchni biurowej, co czyni z niej lidera na krakowskim rynku nieruchomości w tym sektorze. Deweloper pozostaje w trakcie realizacji kolejnych inwestycji, a także przygotowuje dalsze projekty. Jakie i gdzie?

 

Piąty biurowiec

 

W trzecim kwartale br. Grupa Buma planuje rozpocząć budowę piątego z biurowców wchodzących w skład kompleksu Quattro Business Park. Budynek FIVE ma zostać ukończony w czwartym kwartale 2015 r. i dostarczy ok. 8700 mkw. powierzchni wynajmowalnej. Obiekt zlokalizowany będzie przy al. Bora Komorowskiego 25 i składać się będzie z 7 kondygnacji naziemnych i 1 podziemnej. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, certyfikowany będzie w systemie BREEAM z przewidywaną oceną Very Good. Biurowiec charakteryzować się będzie zaokrąglonymi narożnikami i projektem stworzonym na rzucie trójkąta równoramiennego.

 

Inwestycja w miejscu budynku Ruchu

 

W trakcie budowy pozostaje biurowiec powstający przy al. Pokoju 5. W lutym 2014 r. prace rozpoczęły się od wyburzenia istniejącego w tym miejscu budynku Ruchu. Aleja Pokoju 5 dysponować będzie 9 kondygnacjami naziemnymi, 2 kondygnacjami podziemnymi i 13 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek jest w trakcie certyfikacji BREEAM z przewidywaną oceną Very Good. Projekt obiektu wyszedł spod rąk architektów z pracowni UCEES. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2015 r.

 

Nowy kompleks biurowy na Ruczaju

 

Grupa Buma oczekuje na uzyskanie pozwolenia na budowę kompleksu biurowego przy ul. Czerwone Maki. W planach jest realizacja trzech biurowców, z których każdy oferować będzie ok. 7200 mkw. powierzchni, co da łącznie ok. 21 600 mkw. Pojedyncze budynki składać się będą z 5 kondygnacji naziemnych i 1 podziemnej. W projekcie, opracowanym przez pracownię Medusa Group, zaplanowano budowę trzech prostopadłościennych budynków ułożonych równolegle względem siebie. Teren pod inwestycję znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kompleks Czerwone Maki również będzie certyfikowany w systemie BREEAM na ocenę Very Good.


2.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
pracwnik quattro :
Uważam, że budowa budynku FIVE na Bora Komorowskiego to jakiś przekręt i zagranie nie fair w stosunku do firm wynajmujących powierzchnię w tym kompleksie. Firmy podpisujące umowy najmu w budynkach C-D jeszcze kilka tygodni temu nie były wogóle informowane o planowanej inwestycji która dramatycznie pogorszy warunki pracy i prestiż tej lokalizacji. Nie wspomnę już o tym, że sposób organizacji ruchu wokół terenu budowy stanowi obecnie realne niebezpieczeństwo - ludzie przechodzą między samochodami wjeżdżającymi na parking, dostawcy notorycznie blokują wjazd. Gdyby tam się zdarzył jakiś pożar to drogi pożarowej brak bo została zastawiona jakimiś doniczkami kwiatów. Ciekawa jestem kto wydawał pozwolenie na budowę i na jakie luksusowe wakacje pojechał w zamian za taką decyzję.... Nie wspomnę już o sytuacji parkingowej wokół kompleksu. Moim zdaniem mieszkańcy okolicznych osiedli powinni wysnuć jakiś protest bo inaczej ich życie po zakończeniu tej budowy będzie nie do zniesienia. Pracownicy biur będą parkować wszędzie.
22 lipca 2014 18:48