Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoLC Corp S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoCHB14 logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoGTV Lighting logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Office logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSchüco International Polska logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cushman & Wakefield podaje wyniki za 2013 r.

Przychody brutto firmy za ubiegły rok obrotowy wzrosły o 21,9 proc. w porównaniu do 2012 r. i wyniosły rekordowe 2498,6 mln USD.

Jak podaje Cushman & Wakefield, dochód skorygowany właścicieli spółki macierzystej wzrósł o 60,4 proc. do 46,2 mln USD w porównaniu z 28,8 mln USD w 2012 r. Większościowym udziałowcem firmy jest spółka inwestycyjna rodziny Agnellich EXOR S.p.A.

 

W 2013 r. wzrosły również przychody firmy z tytułu prowizji i wynagrodzeń za świadczone usługi (o 13,2 proc.), a także przychody z tytułu prowizji i wynagrodzeń za świadczone usługi działu Rozwiązań dla Inwestorów i Najemców Korporacyjnych (o 24,1 proc.).

 

Wolumen powierzchni komercyjnych zarządzanych przez firmę osiągnął rekordowy poziom ponad 98 mln mkw. Firma chwali się również wzrostem przychodów działu Wycen i Doradztwa oraz działu Rynków Kapitałowych.

 

W drugiej połowie 2013 r. odnotowaliśmy wzrost popytu inwestycyjnego za sprawą większego tempa ożywienia światowej gospodarki. Rosnące przepływy kapitałowe i coraz lepsze dane ekonomiczne przełożyły się na dobre wyniki sektora nieruchomości i wzrost inwestycji. Przewidujemy znaczące ożywienie na rynkach inwestycyjnych w najbliższych latach, do czego po części przyczyni się szybki wzrost aktywów i aktywności państwowych funduszy majątkowych - skomentował Edward C. Forst, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield, dodając, że firma odnotowała najwyższe w historii przychody brutto.

 

Wysokie przychody i zysk wpłynęły pozytywnie na bilans firmy. Jak podaje Cushman & Wakefield, dług netto firmy zmniejszył się o 91 mln USD do poziomu 8,6 mln USD (stan na 31.12.2013r.).

Napisz pierwszy komentarz
mantra