MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoAluprof S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoKontor logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoCity Space logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cushman & Wakefield podaje wyniki za 2013 r.

Przychody brutto firmy za ubiegły rok obrotowy wzrosły o 21,9 proc. w porównaniu do 2012 r. i wyniosły rekordowe 2498,6 mln USD.

Jak podaje Cushman & Wakefield, dochód skorygowany właścicieli spółki macierzystej wzrósł o 60,4 proc. do 46,2 mln USD w porównaniu z 28,8 mln USD w 2012 r. Większościowym udziałowcem firmy jest spółka inwestycyjna rodziny Agnellich EXOR S.p.A.

 

W 2013 r. wzrosły również przychody firmy z tytułu prowizji i wynagrodzeń za świadczone usługi (o 13,2 proc.), a także przychody z tytułu prowizji i wynagrodzeń za świadczone usługi działu Rozwiązań dla Inwestorów i Najemców Korporacyjnych (o 24,1 proc.).

 

Wolumen powierzchni komercyjnych zarządzanych przez firmę osiągnął rekordowy poziom ponad 98 mln mkw. Firma chwali się również wzrostem przychodów działu Wycen i Doradztwa oraz działu Rynków Kapitałowych.

 

W drugiej połowie 2013 r. odnotowaliśmy wzrost popytu inwestycyjnego za sprawą większego tempa ożywienia światowej gospodarki. Rosnące przepływy kapitałowe i coraz lepsze dane ekonomiczne przełożyły się na dobre wyniki sektora nieruchomości i wzrost inwestycji. Przewidujemy znaczące ożywienie na rynkach inwestycyjnych w najbliższych latach, do czego po części przyczyni się szybki wzrost aktywów i aktywności państwowych funduszy majątkowych - skomentował Edward C. Forst, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield, dodając, że firma odnotowała najwyższe w historii przychody brutto.

 

Wysokie przychody i zysk wpłynęły pozytywnie na bilans firmy. Jak podaje Cushman & Wakefield, dług netto firmy zmniejszył się o 91 mln USD do poziomu 8,6 mln USD (stan na 31.12.2013r.).


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra